spravy.sk spravy.sk

Koľko zaplatia slovenskí fanúšikovia za pohárovú Európu?

Niekoľko týždňov predtým, ako na Slovensku odštartuje najvyššia súťaž, žijú fanúšikovia účasťou štyroch klubov v pohárovej Európe. Minimálne tri z nich ešte domáce stretnutia absolvujú, štvrtý už má jeden za sebou a ďalší bude hrať až v prípade postupu.

Medzi prvými zverejnili ceny vstupného Trenčín a Žilina, v ostatných dňoch sumy prezradili aj Slovan s Ružomberkom, ktorých čaká duel vo štvrtok. Trenčania svoj duel už absolvovali, šošoni svoje stretnutie odohrajú až 12. júla. Portál ProFutbal.sk spravil analýzu cien, ktoré musia diváci zaplatiť, ak si chcú vychutnať tieto stretnutia na vlastné oči.

ŽILINA: Na Ligu majstrov od 9 do 12 eur, po zľave aj za 5 eur

Slovenskému majstrovi vyžrebovali za súpera atraktívneho protivníka z Dánska. Na Kodaň, kde pôsobí aj slovenský reprezentant Ján Greguš, sa divák môže pozrieť za 9 eur (platí pre južnú a severnú tribúnu), respektíve za 12 eur (východná a západná tribúna). Držitelia klubových kariet, tzv. registrovaní fanúšikovia, majú na rovnaké tribúny ceny 5 a 7 eur. Permanentkári majú vstup na stretnutia až do skupinovej fázy v jej cene.

Špeciálna cenová relácia platí pre mládež - deti do 5 rokov majú vstup zdarma bez nároku na sedadlo, vo veku 6 - 15 majú diváci vstup len za jedno euro. Rovnakú zľavu majú aj ŤZP bez vozíka, ktorí majú zľavnenú vstupenku do sektora E za jedno euro. Vozíčkari do rovnakého sektora majú vstup zdarma, doprovod za sumu sedem eur. 

VIP vstupenka na tento duel bude stáť 20 eur.

SLOVAN: Na rozhodnutý dvojzápas od 4 do 10 eur, ale aj zadarmo

Súboj vicemajstra proti Pjuniku Jerevan skončil na arménskej pôde víťazstvom bratislavského tímu v pomere 4:1, v odvete tak pôjde prakticky o formalitu. Ceny sa pohybujú v troch cenových reláciách - pod krytými tribúnami za 10 eur, tribúny na protiľahlej strane za 6 eur, tribúny pod a v okolí svetelnej tabule za 4 eurá. V rámci lístkov tretej kategórie vznikne aj rodinný sektor, kde budú lístky rovnako za štyri eurá.

Špeciálna cenová relácia platí pre dôchodcov, ktorí budú mať lístky do tretej kategórie vrátane rodinného sektora za dve eurá, čo predstavuje polovicu sumy. Skalní fanúšikovia belasých majú vstup na prvé predkolo súčasťou permanentky. 

VIP vstupenka na tento duel bude stáť 35 eur.


RUŽOMBEROK: Päť eur za drámu, tri pre aktívnych fanúšikov

Vzhľadom na to, že stretnutie Ružomberka sa na ihrisku v Novom Sade skončil prehrou slovenského účastníka 1:2, odveta bude mimoriadne náročná. Cena vstupného na dané stretnutie je identická 5 eur, Aktívni fanúšikovia s klubovými suvenírmi sa do tradičného sektoru G dostanú za tri eurá.

Špeciálna cenová relácia platí pre dôchodcov, a študentov s platným preukazom, ktorí majú lístok v hodnote troch eur. Vstup zdarma majú osoby s ŤZP, deti do 10 rokov (s nárokom na sedadlo), držitelia Janského plakety ako aj súčasní a bývalí zamestnanci Mondi SCP a členovia OZ Ružomberčan. 

VIP vstupenka na tento duel sa neuvádza v dostupných zdrojoch. Pre fanúšikov bude pripravené občerstvenie – párky a kofolu zdarma a zároveň každý návštevník zápasu bude zaradený do žrebovania o televízor a ďalšie hodnotné ceny.


Kutaisi vyletelo ako torpédo, Trenčín sa sťa boxer nechal pred šou vyfackať

Michal Šášky Z pohľadu trojice slovenských klubov v Európskej lige UEFA dosiahli futbalisti AS Trenčín najlepší výsledok. Hoci na domácom ihrisku, avšak prevalcovali svojho súpera a po jednoznačnom rezultáte 5:1 spravili z odvetného duelu formalitu. Vývoj zápasu by sme mohli rozdeliť do pomyselných tretín. Zatiaľčo druhú a tretiu ovládli Trenčania, úvodnú polhodinu nezvládli.

TRENČÍN: Osem eur za premiéru v pohárovej Európe, po zľave za 5 eur

Jediným tímom, ktorý už absolvoval v tejto sezóne zápas pohárovej Európy na vlastnom štadióne, bol AS Trenčín. Ten sa prvýkrát v histórii európskych pohárov predstavil v Trenčíne, na tribúny dostal 2915 divákov. Cena bola identická pre všetkých, a to osem eur. Majitelia permanentiek mali lístky garantované vopred a za zľavnenú cenu 5 eur.

Špeciálna cenová relácia platí pre deti do pätnásť rokov, a to v sume tri eurá. Lístok za euro mali možnosť zaobstarať si účastníci jarnej súťaže „Spolu do Európy“.

VIP vstupenka na tento duel sa neuvádza v dostupných zdrojoch.

foto: TASR


Podľa cien je najdostupnejší klub z hlavného mesta, najviac si za lístok zaplatia Žilinčania, ktorí si však zahrajú najprestížnejšiu súťaž. Viac sme zhrnuli do prehľadnej tabuľky:

VSTUPNÉPERMANENTKÁRIDETI DO 15 ROKOVŤZPVIP
MŠK Žilina9 - 12 €súčasťou permanentky
1 €0 - 1 €20 €
ŠK Slovan Bratislava4 - 10 €súčasťou permanentky4 € (rodinný sektor)2 € pre dôchodcov35 €
MFK Ružomberok5 €3 €bez zmeny0 €-
AS Trenčín8 €5 €bez zmenybez zmeny-

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia