spravy.sk spravy.sk

ViOn skladá silný tím, obrane bude šéfovať uzdravený Dobrotka

Po Nikoličovi, Venturovi, Záhumenskom či Cleberovi prichádza do Zlatých Moraviec ďalšie známe meno z našich ligových trávnikov. Mužstvu sa upísal tridsaťdvaročný skúsený obranca Martin Dobrotka.

Bývalý dlhoročný hráč bratislavského Slovana by mal v tíme ViOn-u utvoriť stopérsku dvojicu s Milošom Nikoličom. Potreba nového obrancu vyplynula z ťažkého zranenia Michala Pintéra, ktorý si roztrhol predný krížny väz. O jeho príchode informoval v pondelkovom vydaní denník Šport.

Dobrotka na jeseň zo zdravotných dôvodov rozviazal zmluvu s Baníkom Ostrava, na jar pôsobil v českom druholigovom klube Baník Sokolov. „Chcel som sa otestovať. Predovšetkým z tohto dôvodu som podpísal zmluvu iba na štyri mesiace, hoci mi v Sokolove ponúkali dlhší kontrakt. V jarných zápasoch sa žiadne zdravotné problémy nevyskytli,“ zvestoval dobré správy 32-ročný obranca.

V ostatných dňoch absolvoval neúspešnú skúšku v MFK Karviná. Vtedy sa mu ozval aj tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek, ktorý ho svojho času s Ivanom Huckom trénoval v reprezentácii do 19 rokov. Obaja našli veľmi rýchlo spoločnú reč a minulú sobotu absolvoval proti Zbrojovke Brno aj premiéru. „Ešte som si chcel zahrať v najvyššej slovenskej súťaži. Verím, že s ViOn-om sa budeme pohybovať v pokojnom strede tabuľky,“ cituje denník Šport slovenského obrancu.

Rodák z Bratislavy pôsobil okrem už spomínaných klubov aj v Českých Budějoviciach, Rimavskej Sobote, Slavii Praha a Skalici. V reprezentácii absolvoval jediný duel proti Cypru v prípravnom stretnutí, po hodine hry ho vystriedal Martin Škrtel. Výprava Vladimíra Weissa vtedy prehrala 2:3 a na turnaji skončila posledná.

Ďalšie prestupy a špekulácie nájdete TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia