spravy.sk spravy.sk

Rabiu po rekordnom prestupe: Slovan bol priorita

Za dva roky v Trenčíne sa vypracoval na jedného z najlepších hráčov v slovenskej najvyššej súťaži. Kedysi obrovský talent svetového futbalu sa aj vinou zranení nedokázal výraznejšie presadiť v žiadnej z popredných líg. Nevyšlo mu to v Portugalsku, Holandsku, Škótsku a naposledy ani v Belgicku. Verí však, že v Slovane opráši spomienky na vydarené obdobie spod Čákovho hradu.

"Belasí" mali záujem o Ibrahima Rabiua už od zimy. Aj to bol jeden z dôvodov, pre ktoré sa nezaujímal o žiadne iné ponuky. "V podstate ani neviem, aké kluby to boli. Pre mňa bolo prioritou prísť do Slovana. S klubom sme komunikovali od januára a cítil som, že ma veľmi chcú. Napokon mi ponúkli štvorročný kontrakt, s ktorým som súhlasil," rozhovoril sa pre skslovan.com nigérijský tvorca hry, ktorý svojim prestupom za milión eur zlomil transferový rekord smerom do Fortuna ligy: "Som šťastný a nadšený. Lomcujú mnou veľmi pozitívne emócie. Cítim, že toto je pre mňa ten správny klub a že naša spolupráca bude úspešná. V prvom rade musím tvrdo pracovať pre tím, aby som Slovanu pomohol získať čo najviac trofejí. Samozrejme, to, že som súčasťou rekordného prestupu je pre mňa obrovská česť a veľký záväzok. Ešte viac ma to bude každým dňom tlačiť, aby som tvrdo pracoval pre prospech klubu."

Ibrahim Rabiu a Ivan Kmotrík pri definitívnom spečatení zmluvy. (foto: skslovan.com)

Stredový hráč, ktorý sa na ihrisku najlepšie cíti, ak má voľnosť, prišiel do Slovana s tými najvyššími ambíciami. "Túžim po majstrovskom titule, zisku Slovenského pohára a verím, že si v belasom raz zahrám v skupinovej fáze európskeho pohára," netají svoje ciele 26-ročný rodák z mesta Kano, ktorý v kabíne stretol viacero známych tvárí: "V minulosti som hral s Milanom Rundičom, Mitchellom Schetom aj Ferom Kubíkom. Ďalších hráčov si pamätám zo zápasov vo Fortuna lige. Je to trochu ako ísť domov, cítim sa tu dobre a nemám problémy s adaptáciou, veď som na Slovensku už niečo odohral. Atmosféra v kabíne bola pri mojom prvom stretnutí s chalanmi výborná. Teším sa, že som súčasťou tohto skvelého tímu."

Rabiu je momentálne zdravotne v poriadku, takže by mu nič nemalo brániť v tom, aby sa už čoskoro objavil v súťažnom zápase v drese Slovana Bratislava. "Konkurencia je vysoká, v tíme je veľa výborných hráčov. Miesto v základnej zostave si budem musieť vybojovať a zaslúžiť. Verím, že sa mne i Slovanu bude dariť a spoločne budeme úspešní," zaželal si na záver pre klubový web 5-násobný nigérijský reprezentant.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia