spravy.sk spravy.sk

PRED ŠTARTOM EL: Trenčínu chýba kanonier, možný štart repre brankára

Z majstrovskej pozície ich po dvoch rokoch zosadila Žilina, avšak v európskych súťažiach chýbať nebudú. Úvodné predkolo odštartuje Trenčín ako jediný slovenský zástupca v Európskej lige na vlastnej pôde, vôbec prvýkrát v novodobej histórii. Zápas je na programe vo štvrtok o 17.20 hod. nášho času.

Zverenci trénera Martina Ševelu síce už piaty rok v rade postúpili do jedného z dvoch európskych pohárov, no ani raz nehrali pre zlý stav štadióna na vlastnom ihrisku. Po prvých prácach vrámci rekonštrukcie štadióna je už ich stánok vhodný aspoň na prvé, prípadne druhé predkolo. „Už to, že nemusíme cestovať do okolitých miest je dobrá pozvánka. Hráme v Trenčíne, a tak verím, že si ľudia nájdu cestu na štadión a tribúnu vypredajú,” povedal Ševela na predzápasovej tlačovej konferencii, pričom deň pred stretnutím bolo voľných ešte niekoľko stoviek lístkov.

Štyridsaťjedenročný kormidelník nemôže v úvodnom stretnutí počítať s najlepším strelcom tímu Rangelom Jangom. Štrnásťgólový kanonier má reprezentačné povinnosti v Karibiku. Zvyšok tímu je pripravený, vrátane reprezentantov Slovenska do 21 rokov, ktorých v kabíne privítali potleskom a pochvalou, na čele s mladým brankárom Adriánom Chovanom, ktorý spravil v Poľsku veľmi dobrý dojem. „V zostave mám jasno, ale nechám si ju pre seba. Môžem povedať, že je pravdepodobný Adriánov štart. Hráči z dvadsaťjednotky spravili Slovensku výborné meno. Na poslednú chvíľu sme na súpisku zaradili aj našu najnovšiu posilu El Mahdiouiho, avšak po skončení v Holandsku mal určitý tréningový výpadok. Ak na tréningu ukáže kvalitu, môžeme ho použiť, nie je však pripravený nastúpiť od začiatku,“ prezradil šéf trenčianskej lavičky. Webstránka UEFA.com zatiaľ podľa informácií ProFutbal.sk neuvádza plnú súpisku slovenského tímu...

Víťaz gruzínskeho pohára má rozohranú aj ligovú súťaž, v ktorej figurujú šesť bodov za vedúcim Dinamom Tbilisi. Súpiska na oficiálnej stránke Európskej futbalovej asociácie UEFA prezrádza, že v kádri hrajú futbalisti od 18 do 36 rokov. „V generálke sme nastúpili proti Žiline, ktorá hrá tiež rovnakým štýlom ako Torpedo Kutaisi, chcú hrať futbal, loptu neodkopávajú, disponujú solídnou organizáciou hry i prechodom do útoku. Mužstvo majú prešpikované skúsenosťami. Duel so Žilinou nám vyšiel, verím, že rovnako uspejeme aj na pohárovej scéne. Ak chceme pomýšľať na úspech, musíme hrať naplno. Máme svoj cieľ a túžime sa dostať čo najďalej,” zhrnul Ševela zdôrazňujúc, že v klube panuje dobrá nálada. Informácie o gruzínskom súperovi zháňal aj od vlastného zverenca Giorgiho Beridzeho či trénera Branislava Mráza, ktorý bol spolu s Jurajom Jarábkom v Diname Tbilisi na trénerskej lavičke.

Stretnutie povedie severoírska rozhodcovská trojica Marshall - Robinson, Argyropoulos. Stretnutie bude vysielať v priamom prenose televízia Dajto. Postupujúci sa v druhom prekole stretne s izraelským víťazom štátneho pohára Bnei Yehuda Tel Aviv, ktorý v ligovej tabuľke skončil na jedenástom mieste.

Predpokladaná zostava Trenčína na zápas proti Torpedu Kutaisi:
Chovan - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - Zubairu, Paur - Kvocera, Ubbink, Beridze - Mance

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia