spravy.sk spravy.sk

Novota opúšťa Viedeň, pokúsi sa doviesť Debrecín k úspechom

Člen slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Novota mení klub, podľa denníka Šport by mal už v najbližších hodinách podpísať zmluvu s maďarským Debrecínom.

Tridsaťtriročný brankár nedostával v ostatných mesiacoch veľa príležitostí a zmena pôsobiska sa pri ňom skloňovala už dlhšie. Podľa všetkého však stále bude v susednom štáte jeho rodnej krajiny. „Klub mal konkrétny záujem, z ponuky mám pozitívny dojem. V Debrecíne som dostal návrh zmluvy na dva roky. Ak to bude v poriadku, nič nebráni spečateniu kontraktu podpisom. Stane sa tak v utorok, najneskôr v stredu,“ cituje Novotu denník Šport.

Maďarský prvoligový klub skončil v uplynulom ročníku na 8. mieste, tak zlé umiestnenie si v ňom nepamätajú od ročníka 2001/02. Po šiestich rokoch sa nepredstavia ani v pohárovej Európe. Novota by bol v Debrecíne jediným Slovákom.

Bezmála dvojmetrový obor chytal na klubovej úrovni aj v Štúrove, Senci a Dunajskej Strede. Od leta 2011 pôsobil v hlavnom meste Rakúska, kde sa postupne stal jednotkou. V uplynulej sezóne si však pripísal len štyri štarty a vypadol aj z reprezentácie.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia