spravy.sk spravy.sk

Historický moment v Trenčíne: Európska liga na vlastnom štadióne

Fanúšikovia AS Trenčín už nebudú musieť vycestovať na iný slovenský štadión, aby si svoj milovaný klub pozreli v pohárovej Európe. Minimálne prvé predkolo budú môcť odohrať doma na Sihoti, rozhodla UEFA.

Trenčania sa tak budú môcť spoľahnúť proti nevyspytateľnému súperovi z Gruzínska na domácu pôdu, stane sa tak vôbec po prvý raz v novodobej histórii trenčianskeho futbalu. „Klub stálo množstvo úsilia, aby sme tento zápas mohli odohrať doma. Preto aj touto cestou chceme poďakovať zainteresovaným zástupcom Slovenského futbalového zväzu za pozitívny postoj smerom k zodpovedným orgánom UEFA,“ cituje oficiálna stránka klubu hovorcu klubu Martina Galajdu.

Klub zrealizoval v uplynulých rokoch viacero nezanedbateľných investícií, ktoré mu umožnili požiadať o možnosť odohrania duelu na domácom trávniku. „Ide najmä o výmenu trávnika, inštaláciu vyhrievania, zbúranie staticky nevyhovujúcich tribún, rekonštrukcia vnútorných priestorov tribúny, sprehľadnenie pohybu fanúšikov, hráčov, médií a VIP hostí v priestoroch štadióna,“ doplnil Galajda a dodal: „Povolenie hrať v Trenčíne je podmienečné. Stále je v hre odohranie aj prípadného druhého predkola Európskej ligy na Sihoti, preto si nemôžeme dovoliť počas zápasu žiadne problémy po organizačnej alebo fanúšikovskej stránke.“

Zápas proti tímu Torpedo Kutaisi sa odohrá vo štvrtok 29. júna s výkopom o 17.20 h. Lístky sú v predaji od 22. júna vo fanshope v miestnom obchodnom centre. Cena lístkov sa pohybuje do osem eur. Majitelia permanentiek na nasledujúcu sezónu majú garantované svoje miesta do nedele 25. júna, od pondelka budú všetky vstupenky v predaji aj v sieti Ticketportal. Otázne je zatiaľ otvorenie sektoru pre ultras, nakoľko pri stretnutiach pod hlavičkou UEFA musia mať všetci fanúšikovia miesta na sedenie.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia