spravy.sk spravy.sk

Myjavu odpísali už aj zo štvrtej ligy, zväz vraj klubu len poškodzuje meno

Klub Spartak Myjava má za sebou poriadne hektické obdobie. Po tom, ako pre hroziace finančné problémy odstúpil po jesennej časti z najvyššej súťaže prišlo aj na ich B-mužstvo, ktoré vyradili zo štvrtej ligy.

Kopaničiarov po odhlásení klubu z Fortuna ligy, čo sa stalo prvýkrát v histórii samostatnosti Slovenska, spolu s pokutou 75-tisíc eur preradili do štvrtej ligy, kde pôsobilo aj ich béčko. Prihlášky do jednotlivých súťaží pre nasledujúci ročník sa uzatvárajú v stredu 21. júna o polnoci, ako však uvádza denník Šport, „teoreticky si ju môžu podať aj Myjavčania, ale pre podlžnosti voči zväzom nebude akceptovaná.“

Hoci do B-tímu prišlo zopár hráčov z Fortuna ligy, ani on nemal jarnú časť jednoduchú. Športovo-technická komisia totiž informovala, že mužstvo prišlo na základe nesplnenia si povinností o body a prišlo aj k vylúčeniu družstva dospelých zo IV. ligy. Podľa predsedu Západoslovenského futbalového zväzu klub neuhradil zbernú faktúru 933 eur a zápas 32. kola vo Vrbovom tak ani neodohral.

Ako totiž hovoria zväzové normy, ak mužstvo nevyrovná zbernú faktúru a počas tohto obdobia odohrá šesť zápasov, je automaticky vyradené zo súťaže. Myjava sa však bráni a tvrdí, že poplatky uhradila už k dátumu 4. mája 2017 a má na to aj doklady. „Zároveň sme si overili na ekonomickom úseku SFZ, že tieto úhrady sú evidované a nie sú vedené ako nedoplatky,“ upozorňuje prezident klubu Pavel Halabrín.

Aktuálnu situáciu bývalý prvoligový účastník neustále rieši. „Podľa nášho názoru je vylúčenie mužov pokračovaním poškodzovania klubu a naďalej sú zo strany príslušných orgánov ‚vyrábané‘ kauzy, ktorými sa zavádza verejnosť, fanúšikovia a ubližuje sa mladým futbalistom, ktorí za nič nemôžu,“ tvrdí nespokojný Halabrín. „Radi by sme aj touto cestou informovali verejnosť, že klub naďalej pracuje, podáva prihlášky do súťaží a pripravuje sa na ďalšiu sezónu. Po preverení všetkých informácii a podľa vývoja situácie vydáme v pondelok oficiálnu tlačovú správu k týmto udalostiam,“ uzavrel šéf klubu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia