spravy.sk spravy.sk

Nudu zaháňajú karty či playstation. Prečo Bénes nehrá za Gladbach?

Zatiaľ, čo po zápase s Poľskom spali slovenskí reprezentanti krátko, ale sladko, po druhom dueli s Anglickom platilo už len to prvé tvrdenie. Cesta z Kielcov do Lublinu sa niesla v pochmúrnej atmosfére, rovnako, ako i celá noc. Je tu však ďalší deň, ďalší cieľ a ďalšia výzva.

Dvojnásobné sklamanie

Zverenci trénera Hapala odohrali druhý náročný zápas. Proti Anglicku sa im herne nedarilo tak, ako v úvodnom stretnutí na šampionáte. Vzadu síce pôsobili kompaktnejšie, no tentoraz hrýzli podstatne menej v ofenzíve.

V úvodných dvoch zápasoch šampionátu do hry naskočil vždy z lavičky. Bude hrať proti Švédkom László Bénes v základnej zostave? (foto: TASR)

"Keby sme vyhrali, dnes by sme už boli medzi najlepšou štvoricou. No ja si myslím, že stále máme šancu. Potrebujeme však zvládnuť posledný zápas v skupine. Ani to síce nemusí stačiť, no šanca stále žije. Po zápase sme boli sklamaní, no dnes je už nový deň, sústredíme sa na to, čo nás čaká," rozhovoril sa mladučký stredopoliar László Bénes, ktorý narážal na fakt, že vo večernom zápase Švédsko iba remizovalo s Poľskom 2:2. Práve tento výsledok, v kombinácii s prípadným víťazstvom Slovenska nad Anglickom, by posunul našich chlapcov do semifinále už po druhom kole skupinovej fázy.

"Cestou do Lublinu sme všetci mali zapnuté dáta a sledovali priebeh duelu na mobiloch. Výsledok nás zaujímal najviac. Samozrejme, sme radi za remízu, na druhej strane, po skončení tohto zápasu zavládlo v našom tábore dvojnásobné sklamanie. Uvedomili sme si, že ak by sme zdolali Angličanov, dnes oslavujeme postup do semifinále," dodáva Branislav Niňaj, ktorý verí, že domáci tím nám pomôže aj v záverečnom treťom kole. Slováci potrebujú zdolať Švédov a veriť v maximálne remízu Anglicka s Poľskom. "Poliaci majú dobré mužstvo. Aj náš zápas, ktorý sme s nimi hrali, bol zaujímavý, hralo sa hore dole, na oboch stranách bolo veľa šancí. Určite ich nemožno považovať za outsiderov. Verím, že Angličanov dokážu obrať o body," zaželal si dobre stavaný stopér.

Anglickí futbalisti utešovali tých našich. Verme, že nakoniec sa usmievať budeme my (foto: TASR)

"Jednoduchý" recept na úspech

Slováci majú po dvoch zápasoch v krátkom slede čo robiť, aby dokázali zregenerovať pred štvrtkovým vrcholom skupinovej fázy proti Švédsku. Lekár Zsolt Fegyveres ale potvrdil, že hráči nemajú žiadne vážnejšie zranenia. V regenerácii im pomáha kaďa plná ľadu či už niekoľkokrát medializovaná kryosauna.

"Odohrali sme dva výborné zápasy, v ktorých sme išli na maximum. Musíme to zopakovať aj vo štvrtok proti Švédom. Musíme byť vzadu kompaktní, v ofenzíve presnejší, vytvárať si šance a pokúšať sa o streľbu," ponúkol "jednoduchý" recept na úspech Bénes, ktorý zatiaľ do hry naskakuje len z lavičky. Dočká sa na Euro premiérového štartu v základnej zostave? "To vie len tréner. Ja som rád, že som vôbec tu, veď stále máme iba 19 rokov. Vždy, keď nastúpim, snažím sa podať čo najlepší výkon. Verím, že dostanem šancu. Samozrejme, potešil by som sa, ak by som hral od začiatku, no ešte radšej budem, keď uspejeme ako tím."

László Bénes pri svojom debute v seniorskej reprezentácii Slovenska (foto: TASR)

Nikomu by neprihral

Veľa voľného času slovenskí mladíci v dejisku šampionátu nemajú. Na iné myšlienky sa občas snažia prísť pri hraní nohejbalu či počítačových hier. Prevláda playstation, a z hier, samozrejme, FIFA. "Nechýbajú ani karty, niekedy počúvame hudbu, chodíme na prechádzky. Snažíme sa vyplniť si čas rôznymi spôsobmi," približuje Bénes. A hoci sa natíska otázka, či aj vo virtuálnom svete preferuje Borussiu Mönchengladbach, odpoveď prekvapí. Neprekvapí však v odpovedi na to, kto je najlepší."Za Gladbach nehrám, pretože keď hrám za seba, tak nikomu neprihrám (smiech). Sme dosť vyrovnaní, no myslím si, že ja patrím medzi najlepších," uzavrela "skromne" vychádzajúca hviezda slovenského, ba dokonca európskeho futbalu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia