spravy.sk spravy.sk

Poľskom znejú slovenské pokriky, zahanbiť sa nenechajú ani Švédi

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov si v kvalifikácii majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie získala výkonmi i výsledkami priazeň fanúšikov, ktorí zapĺňali hľadisko v Myjave. Takmer domáce prostredie jej pripravili dokonca aj na Cypre a na podporu sa mohla spoľahnúť tiež v otváracom stretnutí záverečného turnaja proti presile domácich poľských divákov v Lubline.

V pondelok v Kielcoch už dominovali v hľadisku Slováci. Ich prečíslenie v porovnaní s Angličanmi bolo badať najprv v meste niekoľko hodín pred výkopom, slovenské vlajky potom viseli dookola Kolporter Areny. "Atmosféra bola nádherná a úžasná, prakticky sme hrali doma. Ďakujem fanúšikom za podporu," zdôraznil tréner Pavel Hapal. "Atmosféra bola vynikajúca, o to viac, kvôli týmto divákom nás mrzí, že sa nám nepodarilo zvíťaziť alebo aspoň remizovať. Boli úžasní, celý zápas nás povzbudzovali," povedal stredopoliar Stanislav Lobotka.

Početná fanúšikovská základňa (foto: Tomáš Zagiba)


Ambasádor slovenskej dvadsaťjednotky Marek Mintál ocenil zvýšený záujem ľudí i médií. "O tom je futbal, ľudia ho milujú, to nás osobne všetkých teší," uviedol bývalý kanonier. Ako hráč zažil šampionát tejto vekovej kategórie v roku 2000 na domácej pôde, po sedemnástich rokoch sa naň vrátil v novej úlohe, o ktorej sa rozhodlo na jar. "Upieklo sa to veľmi rýchlo, vo februári, marci sme sa dohodli na tejto spolupráci. Je to obrovská pocta, česť. Účasť na takomto turnaji je výnimočná. Dá sa povedať, že sme doma, keď vidíme, čo sa dialo v Lubline alebo Kielcoch. Je radosť dívať sa na chalanov. Privítal som sa s nimi aj realizačným tímom. Porozprávali sme sa o maličkostiach, futbale, rodine, o bežných témach," prezradil Mintál. Jeho generácia obsadila na ME štvrté miesto, súčasnej z celého srdca poprial, aby sa jej výsledok podarilo prekonať.

zdroj: facebook.com

Nielen na hráčov, ale aj na slovenských priaznivcov však vo štvrtok čaká ďalší tvrdý oriešok, švédska "žltá stena", na ktorú sa tréner obhajcov Haakan Ericson tešil už od decembrového žrebu. "Na predchádzajúcom šampionáte sme sa dočkali excelentného povzbudzovania, po finále vypukli v Prahe obrovské oslavy a party. Poľsko je blízko a cenovo prijateľné, 'žltá stena' tak opäť bude za nami," vyslovil sa kouč obhajcov titulu.

zdroj: facebook.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia