spravy.sk spravy.sk

Lobotka v hľadáčiku Slavie Praha: Bola by to výzva

Český majster Slavia Praha prejavil záujem o služby 22-ročného slovenského stredopoliara Stanislava Lobotku. Opora národného tímu do 21 rokov pre PROFUTBAL.sk prezradila, či v lete plánuje zmeniť pôsobisko.

Kmeňový hráč dánskeho Nordsjaellandu je už dlhšie v hľadáčiku Slavie. "Sledujeme niektorých hráčov, ktorí hrajú na majstrovstvách Európy do 21 rokov. Sme predbežne dohodnutí s ich materskými klubmi, ale hráme o cenu, pretože nikto nechce predávať pred turnajom. V momente, keď hráč zažiari, tak sa jeho cena zvýši. Usilujeme o prestup dvoch hráčov, ktorí v tejto chvíli nehrajú za český reprezentačný tím," okomentoval tajomne situáciu pre iDnes.cz šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Podľa viacerých zdrojov má byť jedným zo spomenutej dvojice práve Lobotka. "Viem o tom, manažér mi niečo spomínal. Momentálne sa ale koncentrujem len na Euro, tieto záležitosti rieši môj manažér. Samozrejme, je milé, keď sa o vás zaujíma Slavia Praha, no budúcnosť budem riešiť až po šampionáte," rozhovoril sa pre PROFUTBAL.sk na margo prestupových špekulácií odchovanec trenčianskeho futbalu, ktorý vníma Slaviu ako popredný klub: "Futbal tam asi momentálne robia dobre, keď vyhrali českú ligu, ktorá je veľmi kvalitná. Ľudia tam chodia na zápasy. Teraz ich čaká tretie predkolo Ligy majstrov, čo by bola určite výzva. Myslím si,  že štýlovo by to bolo niečo podobné ako v Dánsku. Možno, že v Česku sa ešte viac hrá futbal, v Dánsku je štýl väčšiny mužstiev dosť priamočiary." 

Vymení Stanislav Lobotka Dánsko za Česko? (foto: TASR)


Získať informácie o Slavii nebude pre Lobotku problém. Dobré referencie mu ale asi nedajú spoluhráč z národného tímu Jaroslav Mihalík a niekdajší krídelník AS Trenčín Gino van Kessel, ktorí sa v stovežatej nepresadili, napriek svojim nesporným kvalitám. "Je to individuálne, často záleží od toho, či si s trénerom sadnete alebo nie. Ak by som tam naozaj išiel, určite by som zamakal, aby som hrával. Ale je to ešte ďaleko," dodáva 22-ročný defenzívny stredopoliar, ktorý zatiaľ na Eure patrí medzi najlepších hráčov Slovenska a v úvodnom zápase s Poľskom bol vyhlásený za hviezdu zápasu. Zdá sa, že Dánsko mu začína byť pritesné. "Uvidíme, opakujem, múdrejší budem po Eure. Veci sú v štádiu riešenia," uzavrel Lobotka pre PROFUTBAL.sk. O 170 centimetrov vysokého záložníka majú podľa našich informácií záujem aj kluby z nemeckej Bundesligy. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia