spravy.sk spravy.sk

Prvými strelcami Valjent a Šafranko, Mazáň môže chystať kasu

Málokto by čakal, že prvým strelcom Slovenska na majstrovstvách Európy U21 bude pravý bek Martin Valjent. Rodák z Dubnice strelil v dvadsiatej minúte dôležitý vyrovnávajúci gól. Absolútnym hrdinom sa napokon stal trénerov žolík Pavol Šafranko, ktorý v 78. minúte rozhodol o triumfe 2:1. Na trávniku bol pritom ešte len päť minút.

Slováci mali katastrofálny vstup do stretnutia. Zdalo sa, že rýchly inkasovaný gól pribrzdí ich očakávaný rozlet. No stal sa presný opak. Poliaci akoby sa zľakli vedenia a v prvom polčase ťahali jednoznačne za kratší koniec. Po zmene strán sa hra viac vyrovnala, v kľúčových momentoch podržal Slovákov brankár Chovan a striedajúci Šafranko dokonale prezentoval svoj strelecký inštinkt.

"Úvod sme naozaj nemali dobrý, no napokon je z toho šťastný koniec. Podarilo sa nám otočiť skóre, ako už neraz v minulosti. Sprevádza nás to už dva a pol roka, čo sme spolu. Ani ťažké chvíle v zápasoch nás nezlomia. Máme viacero lídrov, ktorí vedia kolektív potiahnuť, upokojiť, keď je to potrebné. Každopádne, musíme si dávať väčší pozor na začiatky zápasov," varuje Martin Valjent a Pavol Šafranko dopĺňa: "Nedá sa povedať, že by nás ten rýchly gól nejako zrazil, hoci prišiel nečakane. Každý však musel vidieť, že sme boli lepší a v zápase sme dominovali. Musím vyzdvihnúť celé mužstvo. Každý jeden z nás odovzdal na ihrisku maximum, preto sme vyhrali."

Prvý gól na Euro U21 2017 zaznamenal za slovenskú repre krajný bek Martin Valjent (foto: TASR)

Obranca talianskej Ternany strelil svoj druhý gól v repre do 21 rokov. Ako prvý sa však zapísal do streleckej listiny na Euro 2017, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhne plateniu do tímovej kasy. "Nečakal som, že prvý gól na turnaji strelím ja. Nepatrím medzi ofenzívnych hráčov. Sú to naozaj skvelé pocity. Premiérový zásah som si odbil asi pred dvoma rokmi, vtedy ma to stálo nejakú tú korunku. Ale to je najmenej, je to vždy radosť. Uvidíme, čo si tentoraz chalani pripravia. Kasu drží Robo Mazáň, tak som zvedavý, čo mi povie," pokračoval dobre naladený Valjent. "Je to zatiaľ môj najdôležitejší gól v kariére. Predsa len, skórovať na majstrovstvách Európy sa nepodarí každému. Som za to veľmi rád. Gól venujem svojej rodine a priateľke," prezradil "Šafo".

Obaja strelci po stretnutí vyzdvihli fanúšikov. Tí pricestovali do Lublinu z rôznych kútov Slovenska a deväťdesiat minút neúnavne hnali našich chlapcov dopredu. "Veľmi pekne im ďakujem za to, že prišli. Bolo ich tu naozaj dosť. Musím pochváliť aj poľských priaznivcov, pretože spravili výbornú atmosféru," nešetrí slovami chvály dobre stavaný zakončovateľ. "Atmosféra bola naozaj skvelá. Vážime si našich fanúšikov, prirodzene, boli v menšom počte než domáci, no napriek tomu vytvorili skvelú atmosféru. Verím, že sme sa im na ihrisku dostatočne odmenili," dopĺňa neúnavný pravý bek Valjent.

Slovenskí fanúšikovia počas celého zápasu neúnavne hnali svojich miláčikov za víťazstvom (foto: TASR)

Času na regeneráciu a prípravu na ďalší zápas budú mať Hapalovci minimum. Už v pondelok ich čaká duel proti Anglicku, navyše, za súperom musia cestovať do Kielc. "Myslím si, že sa musíme viac sústrediť na začiatok zápasu. Verím, že máme kvality na to, aby sme hrali s Angličanmi minimálne vyrovnanú partiu," domnieva sa odchovanec prešovského futbalu Šafranko a Martin Valjent uzatvára: "Pôjde o veľa. Musíme hlavne zostať nohami pevne na zemi a veriť, že aj s Angličanmi niečo dosiahneme. V ich tíme figurujú skvelí hráči z Premier League, či druhej najvyššej anglickej súťaže. Majú naozaj silné individuality. Turnaj sa pre nás začal ideálne, sme na čele skupiny, no ešte nás čakajú dva náročné duely. Sme si vedomí toho, že to bude ťažké. Ak si udržíme mentálnu vyrovnanosť a splníme trénerove taktické pokyny, verím, že to dobre dopadne."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia