spravy.sk spravy.sk

Podbrezová s novým názvom, podpísala zmluvu s juniorom Káčeríkom

Vedenie slovenského klubu ŽP Šport Podbrezová uzavrelo novú profesionálnu zmluvu s Adriánom Káčeríkom. Devätnásťročný Káčerík doteraz pôsobil v kádri družstva juniorov. Vedenie tiež informovalo, že do novej sezóny vstúpi klub s novým názvom.

Horehronci, ktorí majú za sebou najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu, budú od ročníka 2017/2018 oficiálne FK Železiarne Podbrezová.

„Ďakujem vedeniu klubu, že mi ponúkli túto možnosť hrávať v najvyššej súťaži. V podbrezovských družstvách som prešiel všetkými kategóriami od mladšieho dorastu až po juniorov. Nemyslel som si, že sa raz dostanem až do kádra „A“ mužstva. Teraz už viem, že sa oplatilo na sebe makať a odopierať si veci, ktoré by bránili môjmu športovému rastu. Poslednú polovicu sezóny som odohral v juniorke a veľmi som neveril, že sa môžem posunúť do kádra „A“-čka, no neprestával som na sebe pracovať a nakoniec táto šanca prišla," neskrýval pre klubový web radosť Adrián Káčerík.

"Ďakujem vedeniu klubu, že mi ponúkli túto možnosť hrávať v najvyššej súťaži. V podbrezovských družstvách som prešiel všetkými kategóriami od mladšieho dorastu až po juniorov. Nemyslel som si, že sa raz dostanem až do kádra „A“ mužstva," povedala nová tvár podbrezovského "Áčka" (zpfutbal.sk)


„Som rád, že jeden z našich mládežníkov sa dokázal aj vďaka pôsobeniu v tíme juniorov v III. lige presadiť natoľko, že sme sa rozhodli ponúknuť mu profesionálnu zmluvu. Touto cestou ho chcem zároveň privítať vo fortunaligovom mužstve a zaželať mu veľa chuti, trpezlivosti a športových úspechov," okomentoval podpis zmluvy Vladimír Soták ml., viceprezident FK Železiarne Podbrezová.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia