spravy.sk spravy.sk

Priskin prestúpil zo Slovana do Ferencvárosu Budapešť

Maďarský reprezentant Tamás Priskin odchádza zo Slovana Bratislava do Ferencvárosu Budapešť. Vo štvrtok o tom informovala oficiálna stránka maďarského prvoligistu. Detaily transferu a dĺžku nového kontraktu zainteresovaní nezverejnili.

Rodák z Komárna prišiel do Slovana v roku 2015 a v belasom drese odohral dve sezóny. V uplynulej mal na konte 25 ligových a štyri pohárové zápasy, nastrieľal v nich trinásť gólov. Ferencváros skončil v lige na štvrtej priečke a pred dvoma dňami vybojoval Maďarský pohár.

„S Ferencvárosom Budapešť sme sa dohodli na prestupovej čiastke a transfere Tamása Priskina. Vedeli sme, že Tamás sa chce vrátiť do Maďarska, ktoré reprezentuje a je to jeho domovská krajina. Umožnili sme mu prestúpiť do Ferencvárosu a myslím si, že sme mu týmto krokom pomohli. Tamásovi ďakujeme za odvedené služby, držíme palce v novom pôsobisku a do ďalšej kariéry mu prajeme všetko dobré,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. pre www.skslovan.com.

Tridsaťročný Priskin má na konte spolu 60 štartov za maďarský národný tím. Útočník obliekal v minulosti dresy ETO Györ, Watfordu, Prestonu North End, Ipswichu Town, Queen's Park Rangers, Swansea City, Derby County, Alanie Vladikavkaz, Austrie Viedeň i Maccabi Haifa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia