spravy.sk spravy.sk

Končí Csaba László na lavičke Dunajskej Stredy? Do klubu mieri nový tréner

Na Žitnom ostrove vypršal kontrakt súčasnému trénerovi Csabovi Lászlóovi a podľa informácií maďarských médií by ho mal nahradiť šéf lavičky novopečeného maďarského šampióna.

Otázku ohľadom ďalšieho pôsobenia dostal László aj po poslednom ligovom stretnutí s Ružomberkom. „Budeme sa o tom rozprávať v najbližších dňoch a uvidíme, kam rokovania dospejú,“ hovoril v sobotu na tlačovej konferencii. „Keď som prišiel, mužstvo bolo na dne. Napokon sme pod mojim vedením prehrali iba tri zápasy vonku a odohrali šestnásť zápasov bez prehry. Z tohto pohľadu môžeme byť hrdí na to, čo sa nám podarilo, avšak vzhľadom na sériu nie je konečný výsledok podľa predstáv. V stretnutiach proti Podbrezovej a Prešovu sme stratili kľúčové body pri ceste do pohárovej Európy. Napriek tomu môže byť každý v Dunajskej Strede hrdí, pretože mužstvo, hoc je v prestavbe, získalo svoju tvár a verím, že v ďalšej sezóne sa na to nadviaže.“

Podľa najnovších informácií však na Žitný ostrov podľa portálu Sportfaktor.hu mieri skúsený kormidelník Marco Rossi. Päťdesiatdvaročný tréner pôsobil od roku 2012 s desaťmesačnou prestávkou v štruktúrach maďarského klubu Honvéd Budapešť a v aktuálnej sezóne s klubom získal ligový titul. „Hovorí sa, že treba končiť v najlepšom,“ cituje Rossiho portál Nemzetisport.hu, ktorý tvrdí, že cesty talianskeho odborníka môžu smerovať aj do Debrecína, ktorý tesne ušiel hrobárovi z lopaty v boji o zotrvanie v najvyššej súťaži. Debrecín po predposlednom kole odvolal z funkcie portugalského trénera Leonela Pontesa a ohľadom vyriešenia tejto otázky zatiaľ nebolo vydané žiadne stanovisko.

Dunajskostredský klub takisto ohľadom trénerskej zmeny alebo zotrvania súčasného kormidelníka zatiaľ verejnosť neinformoval.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia