spravy.sk spravy.sk

Jedenástku Fortuna ligy ovládli Žilinčania, objavom sezóny Šafranko

V Jedenástke Fortuna ligy 2016/17 má zastúpenie šesť klubov.

V kaštieli Chateau Gbeľany pri Žiline v nedeľu popoludní slávnostne vyhlásili výsledky ankety Jedenástka Fortuna ligy 2016/17. V najlepšej zostave práve skončeného ročníka našej ligy má najpočetnejšie zastúpenie MŠK Žilina. Nového majstra Slovenska reprezentuje v elitnom výbere šestica futbalistov – stredopoliari Filip Hlohovský, Michal Škvarka, Nikolas Špalek a obrancovia Ernest Mabouka, Denis Vavro i Jakub Holúbek, ktorý prvých šesť kôl odohral ešte za AS Trenčín. Vicemajster Slovan Bratislava dodal do ideálneho tímu stredopoliara Seydoubu Soumaha a stopéra Kornela Salátu, ktorý ako jediný obhájil účasť v Jedenástke Fortuna ligy spred roka. Spartak Trnava zastupuje medzi najlepšími brankár Adam Jakubech, ktorý je v dvadsiatich rokoch najmladším tohtoročným laureátom. Do Jedenástky Fortuna ligy 2016/17 zaradili odborníci aj stredopoliara a kapitána DAC Dunajská Streda Marina Ljubičiča, najlepším útočníkom uplynulej sezóny sa stal najlepší strelec bronzového Ružomberka Jakub Mareš.

Futbalistov sprevádzal celým podujatím aj moderátor Slávo Jurko (foto:TASR)

Cenu pre najlepšieho hráča sezóny získal Žilinčan Filip Hlohovský, ktorý si spoločne so Seydoubom Soumahom prevzal aj trofeje pre najlepších strelcov, keďže obaja skórovali 20-krát.

Najlepším trénerom sa stal s veľkým náskokom kouč majstrovskej Žiliny Adrián Guľa. Veľmi tesný bol naopak súboj o cenu pre objav sezóny. V tejto kategórii sa na anketových lístkoch objavilo až 15 hráčov, čo len dokazuje vysoký počet talentovaných futbalistov v našej lige. So štyrmi hlasmi napokon triumfoval útočník slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavol Šafranko, ktorý jesennú časť sezóny odohral v drese ŽP Šport Podbrezová a na jar už pôsobil v Dunajskej Strede.

Ceny pre najlepších rozhodcov majú rovnakých držiteľov ako v predchádzajúcich dvoch sezónach. Prvenstvo medzi hlavnými arbitrami obhájil Ivan Kružliak, najviac hlasov spomedzi asistentov dostal účastník EURO 2016 Roman Slyško.

Ocenení hráči aj s Adriánom Guľom pózujú pre novinárov (foto: TASR)

V ankete hlasovali hlavní tréneri účastníkov Fortuna ligy, prezident a výkonný riaditeľ Únie ligových klubov, zástupcovia SFZ (tréner reprezentácie SR „A“, tréner SR „21“, technický riaditeľ a zástupca trénerov vo Výkonnom výbore) a predstavitelia médií. O najlepších arbitroch rozhodovali svojimi hlasmi aj pozorovatelia rozhodcov SFZ v spolupráci s Asociáciou rozhodcov SFZ.

Jedenástka Fortuna ligy 2016/17:

Adam Jakubech (Spartak Trnava, 9 hlasov) – Ernest Mabouka (MŠK Žilina, 12), Denis Vavro (MŠK Žilina, 18), Kornel Saláta (Slovan Bratislava, 10), Jakub Holúbek (AS Trenčín/MŠK Žilina, 14) – Michal Škvarka (MŠK Žilina, 22), Marin Ljubičič (DAC Dunajská Streda, 7) – Nikolas Špalek (MŠK Žilina, 10), Seydouba Soumah (Slovan Bratislava, 22), Filip Hlohovský (MŠK Žilina, 22) – Jakub Mareš (MFK Ružomberok, 7)

Najlepší tréner:Adrián Guľa (MŠK Žilina, 21)

Najlepší hráč:Filip Hlohovský (MŠK Žilina, 16)

Objav sezóny:Pavol Šafranko (ŽP Šport Podbrezová/DAC Dunajská Streda, 4)

Najlepší strelci:Filip Hlohovský (MŠK Žilina), Seydouba Soumah (Slovan Bratislava) po 20 gólov

Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak

Najlepší asistent rozhodcu: Roman Slyško

Cena fair play: MFK Ružomberok

Výsledky zo sezóny 2015/16:

Jedenástka Fortuna ligy 2015/16:

Ján Mucha (Slovan Bratislava, 20 hlasov) – Martin Šulek (AS Trenčín, 9), Kornel Saláta (Slovan Bratislava, 19), Milan Škriniar (MŠK Žilina, 9), Kingsley Madu (AS Trenčín, 19) – Viktor Pečovský (MŠK Žilina, 15), Ibrahim Rabiu (AS Trenčín, 12) – Gino van Kessel (AS Trenčín, 13), Matúš Bero (AS Trenčín, 20), Erik Pačinda (DAC Dunajská Streda, 6) – David Depetris (Spartak Trnava, 8)

Najlepší tréner: Martin Ševela (AS Trenčín, 22)

Najlepší hráč: Matúš Bero (AS Trenčín, 16)

Objav sezóny: Martin Šulek (AS Trenčín, 9)

Najlepší strelec: Gino van Kessel (AS Trenčín, 17 gólov)

Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak

Najlepší asistent rozhodcu: Roman Slyško

Cena fair play: AS Trenčín

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia