spravy.sk spravy.sk

Priskina lanári Ferencváros

Úradujúci vicemajster Fortuna ligy Slovan Bratislava možno v lete príde o jedného zo svojich ťahúňov. Podľa maďarských médií má útočník Tamás Priskin namierené k našim južným susedom.

Rodák z Komárna, reprezentujúci Maďarsko, by po skončení aktuálnej sezóny mohol zmeniť pôsobisko. Informujú o tom maďarské médiá, ktoré však ešte nemajú žiadnu konkrétnu informáciu.

"Podľa mojich vedomostí Ferencváros už rokoval so Slovanom, no nemám žiadne bližšie informácie. Stále sa nerozhodlo. Musíme si na to sadnúť a prebrať detaily," povedal pre portál rangado.hu 30-ročný zakončovateľ.

Priskin je odchovancom ETO FC Győr, kam odišiel v mladom veku z Komárna. Šesť rokov strávil na Britských ostrovoch, kde vystriedal Watford, Preston North End, Ipswich Town, Queens Park Rangers, Swansea City či Derby County. Okrem toho pôsobil aj v Alanii Vladikavkaz, Austrii Viedeň či v Maccabi Haifa. Pred príchodom do Slovana ešte krátko pôsobil opäť v Győri. V drese maďarskej reprezentácie si zahral na minuloročných majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Dovedna nastúpil za národný tím 60-krát, zaznamenal 17 gólov.

Ferencvárosu nevyšiel aktuálny ročník maďarskej najvyššej súťaže podľa predstáv. Minuloročný majster si ale aspoň vybojoval miestenku do predkola Európskej ligy UEFA, rovnako ako Slovan. Pred posledným kolom patrí mužstvu priebežná štvrtá priečka v tabuľke. Za istých okolností ešte môže preskočiť tretí Vasas.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia