spravy.sk spravy.sk

Nadišiel Kozákov čas, niekdajší český talent v Aston Ville končí

Bývalý český reprezentant Libor Kozák po sezóne skončí v anglickom tíme Astnon Villa. Kvôli dlho pretrvávajúcim zdravotným problémom odohral za štyri sezóny iba dvadsať zápasov. O odchode českého útočníka, ktorému vyprší na konci sezóny štvorročná zmluva, informoval tréner mužstva Steve Bruce.

Kariéru dvadsaťsedemročného futbalistu skomplikovala séria zranení. V januári 2014, polroka po prestupe z Lazia Rím do anglického tímu, si Kozák privodil na tréningu komplikovanú zlomeninu nohy. V minulej sezóne, ešte počas pôsobenia v Premier League, nastúpil do štyroch stretnutí. Minulý rok vo februári si zase zlomil členok, s ktorým musel ísť opakovane na operáciu aj začiatkom tohto roka. Po zostupe do druhej ligy nazbieral Kozák len dva štarty v Aston Ville. Dvakrát naskočil aj za B-mužstvo v štvrtej lige, zaznamenal päť presných zásahov. Za prvý polrok v Aston Ville zaznamenal aj štyri góly za prvé mužstvo, ďalší už nepridá.

Anglický klub sa sa vo svojej prvej sezóne po zostupe nachádza v strede tabuľky na 13. mieste, prehral i vyhral šestnásť stretnutí, štrnásťkrát remizoval a má skoro vyrovnané skóre 47:48. Káder sužovala rozsiahla maródka, najnovšie pre zranenie členka chýba aj kanonier Kodjia Jonathan z Pobrežia Slonoviny. Útočník zaznamenal za 36 zápasov devätnásť gólov a je piatym najlepším strelcom aktuálnej sezóny Championship.

Zdroj: Birmingham Mail

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia