spravy.sk spravy.sk

V Dubnici svitá na lepšie futbalové časy, tradičný klub dáva o sebe opäť vedieť

Klub svojho času patril medzi bašty slovenského futbalu a preslávil sa ako bezodná liaheň talentovaných futbalistov ako Peter Petráš, Marián Zimen, Peter Doležaj, Peter Kiška, Dušan Perniš, Jozef Adámik, Adam Nemec, Erik Grendel, Peter Pekarík a ďalší. Od sezóny 2010/11, keď ho vo vtedajšej Corgoň lige nahradil AS Trenčín, sa však postupne prepadával do nižších súťaží.

Dubnica ešte pred rozdelením Československa hrávala dlhé desaťročia najvyššiu súťaž, od éry samostatnosti sa medzi elitou predstavila po reorganizácii v sezóne 1996/97, od ročníka 1998/99 strávila v Mars Superlige tri sezóny a pri ďalšej reorganizácii spadla. Jej ďalší postup prišiel v sezóne 2001/02, odvtedy sa držala v prvej lige dlhých desať rokov. Jej najlepším umiestnením bolo štvrté miesto v sezóne 2004/05, vďaka čomu si vybojovala aj miestenku do jedného z posledných ročníkov turnaja UEFA Intertoto Cup. Tam ju až v treťom kole vyradil anglický Newcastle United.

Od posledného zostupu do nižšej súťaže sa dubnický futbal trápil. Zlá finančná situácia sa na ňom odrazila, po rokoch trápenia zostúpil po sezóne 2014/15 do tretej najvyššej súťaže a hneď v premiérovej sezóne skončil tesne nad pásmom zostupu. Všetko nasvedčovalo tomu, že budúcoročná reorganizácia bude pre Dubnicu znova osudná a vypadne až do štvrtej najvyššej súťaže. Z tretej ligy totiž zrejme vypadne hneď niekoľko tímov a dubnickému klubu po jeseni patrila až sedemnásta priečka z devätnástich účastníkov.

Gól Róberta Štefáneka na 4:0 v zápase 26. kola

Jar však odštartovali Dubničania vo veľkom štýle, za sedem kôl získali rovnaký počet bodov ako za celú jeseň. Štyri zápasy vyhrali, tri remizovali a neboli v nich ďaleko od trojbodového zápisu. Vzhľadom na víťazstvo v poslednom jesennom kole vedú osemzápasovú sériu bez prehry. Skvelú formu si cez víkend odniesol FC Horses, klub sídliaci v Bánovciach nad Bebravou. Jedenásť kôl pred koncom ročníka sa už Dubnica vyšplhala na štrnástu priečku, tri body od jedenásteho miesta a navyše má zápas k dobru.

Futbalové zmŕtvychvstanie má na svedomí vhodné doplnenie kádra. V zime sa do tímu vrátil Matej Jakúbek, kedysi najmladší kapitán Dubnice a mládežnícky reprezentant, ktorému po prestupe do Slovana Bratislava skrížili cestu nepríjemné zdravotné problémy. Pred sezónou oňho mali záujem aj fortunaligové Zlaté Moravce. Pilierom obrany je zasa bývalý hráč myjavského Spartaka Roman Častulín. Tréner Peter Jakuš má k dispozícii aj ďalších futbalistov známych prevažne z druholigových trávnikov a najmä vlastných odchovancov. Ktovie, aký osud bude tento sympatický klub čakať v najbližšej budúcnosti. My mu budeme držať palce!

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia