spravy.sk spravy.sk

Koubek končí v Bohemianse 1905, klub rokuje s Martinom Haškom

Český klub Bohemians Praha 1905 prepustil zo svojich služieb trénera Miroslava Koubeka. Stalo sa tak osem kôl pred koncom najvyššej súťaže. Vedenie klubu rokuje o spolupráci s Martinom Haškom z druholigového FC Vlašim.

Koubek skončil pre neuspokojivé výsledky. Jeho zverenci sa naposledy tešili z výhry v súťažnom zápase ešte 30. októbra, keď zdolali Liberec 2:1. Odvtedy ťahali jedenásťzápasovú sériu bez výhry, pričom v lige prehrali šesťkrát a štyrikrát remizovali. Bohemiansu patrí trináste miesto v tabuľke a je štyri body nad pásmom zostupu. Naposledy prehral v utorňajšom štvrťfinále pohára s Mladou Boleslavou (1:1, 3:4 v jedenástkovom rozstrele).

"Pred niekoľkými týždňami som dospel k záveru, že napriek podpísanej trojročnej zmluve bude moje pôsobenie v klube iba ročné. Po výsledkoch v uplynulých kolách sme sa s predstavenstvom dohodli na predčasnom ukončení našej spolupráce. Myslím si, že za prácu v Bohemianse sa nemusím hanbiť," citoval ho portál idnes.cz.

Koubek viedol klub od júna, keď nahradil Slováka Romana Pivarníka, ktorý zamieril do Viktorie Plzeň. Úradujúci český futbalový šampión Pivarníka odvolal z postu v nedeľu, napriek tomu, že figuruje na prvom mieste tabuľky.

"Vedenie Bohemians rokuje s Martinom Haškom o príchode na pozíciu hlavného trénera A-mužstva," uviedol klub na margo Koubkovho nástupcu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia