spravy.sk spravy.sk

Zreľák si otvoril strelecký účet v Jablonci, teší sa na derby

Dvoma gólmi pomohol Adam Zreľák k triumfu Jablonca nad Jihlavou (5:0). Pre slovenského reprezentanta to boli prvé presné zásahy v zahraničí. Dobre sa tak naladil na nadchádzajúce prípravné stretnutia "dvadsaťjednotky".

Zeleno-bieli privítali v posledných dvoch kolách na svojom štadióne tímy zo spodných priečok tabuľky. Hradec Králové porazili 2:1, Jihlavu deklasovali 5:0. Upevnili si tak pozíciu v strede ligového pelotónu, s 28 bodmi im patrí ôsma priečka.

"Vedeli sme, že Jihlava hrá o záchranu a u nás nemá čo stratiť. Snažili sme sa kontrolovať hru a streliť prvý gól, čo sa nám aj podarilo. Pred prestávkou sa nám podarilo pridať aj druhý presný zásah a tretím gólom sme Jihlavu definitívne zlomili. Na konci to už bolo v našej réžii, za 5:0 sme všetci radi. Táto vysoká výhra nás ale nesmie uspokojiť, ideme ďalej," burcuje rodák z východného Slovenska, ktorý do Jablonca zamieril v lete z bratislavského Slovana, no kvôli dlhodobému zraneniu začal do hry naskakovať až v úvode tohto kalendárneho roka. Zo dňa na deň sa cíti byť v lepšej forme, o čom svedčia aj dva strelené góly v ostatnom dueli proti Jihlave.

"Cítim sa super. Mám skvelú náladu, potešili ma dva góly. Prvý som dal ramenom, ale aj také sa počítajú. Navyše, týmto zásahom som to zlomil. Pri druhom góle som šiel po lopte spolu so stopérom, ten sa však pošmykol a zrazu som sa tam ocitol sám. Hodil som si loptu dopredu, dostal som sa pred brankára. Pálil som k žrdi, gólman to už len trochu tečoval. Vyhrali sme 5:0, pocity sú krásne. Bodaj by to takto pokračovalo," zaželal si Zreľák v rozhovore pre fkjablonec.cz a ďalej dodal: "Zo začiatku to bolo pre mňa ťažké, no každým zápasom sa cítim lepšie a lepšie. Teraz sa k tomu pridali aj góly. Verím, že moje výkony pôjdu stále hore a budem pomáhať mužstvu. Počas repre pauzy si trochu oddýchneme a po nej ideme ďalej. Kam až, to sa ukáže."

Adam Zreľák si však narozdiel od väčšiny spoluhráčov počas repre pauzy príliš neoddýchne. Po zranení sa vrátil do národného tímu do 21 rokov, kde by mal opäť prevziať kapitánsku pásku. Zverenci trénera Hapala čakajú prípravné stretnutia s rovesníkmi z Česka a zo Srbska. "Hoci si neoddýchnem, no aj tak sa teším. V reprezentácii nie som z Jablonca sám, sú tam i Trávník a Mihálik. Čakajú nás dva zápasy, v Karvinej odohráme priateľský duel s Českom, tešíme sa na derby," dodal na záver pre klubový web 22-ročný útočník.

Adam Zreľák veľkou mierou prispel k postupu "dvadsaťjednotky" na tohtoročný európsky šampionát (foto: TASR)


Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia