spravy.sk spravy.sk

Požár s Holoubkom skončili pri kormidle Sparty Praha, kandidátom aj Guľa

Vedeniu českého klubu AC Sparta Praha došla trpezlivosť a v pondelok ukončilo spoluprácu s trénerským tandemom Tomáš Požár - David Holoubek. Lodivodi "rudých" neustáli tretiu jarnú prehru, ktorú utrpel tím v nedeľňajšom súboji s FK Mladá Boleslav (0:1). Mužstvo z Letnej dočasne povedú doterajší asistenti Zdeněk Svoboda a Stanislav Hejkal.

"Nie sme spokojní s výsledkami a ani s predvedenou hrou. Tím sa po vysokej prehre v Rostove nedokázal vrátiť na víťaznú vlnu a neprichádzali ani známky zlepšenia. O ďalších krokoch budeme informovať v najbližších dňoch," citoval oficiálny klubový web Sparty slová generálneho riaditeľa Adama Kotalíka.

Sparte patrí po 20. kole najvyššej českej súťaže až tretia priečka v tabuľke, ktorá ho odkláňa od majstrovského kurzu. Na lídra a mestského rivala Slaviu strácajú "sparťania" deväť bodov. Okrem nepresvedčivých výsledkov na domácej scéne pražský klub stroskotal už v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA, nad jeho sily bol ruský FK Rostov.

České médiá okamžite začali špekulovať o mene nového trénera, ktorý povedie Spartu v závere sezóny. Podľa idnes.cz je hlavným kandidátom na uvoľnené miesto bývalý kouč Plzne a národného tímu Pavel Vrba, ktorý je aktuálne bez angažmán. Šance sa dávajú aj Václavovi Kotalovi. "Nejaké konzultácie už prebehli," uviedol súčasný kormidelník reprezentácie ČR do sedemnásť rokov.

Do širšieho okruhu kandidátov patrí aj Adrián Guľa. O trénera MŠK Žilina sa Sparta zaujímala už na jeseň, keď vo funkcii skončil Zdeněk Ščasný. Vedenie jesenného majstra Fortuna ligy reagovalo tak, že medzičasom si poistilo služby Guľu novou zmluvou. Tá platí do leta 2020.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia