spravy.sk spravy.sk

Róbert Vittek opäť hráčom bratislavského Slovana

Najlepší reprezentačný strelec v histórii samostatného Slovenska sa vracia do Slovana Bratislava. Róbert Vittek podpísal zmluvu do konca sezóny s možnou opciou.

Príchod odchovanca belasých je dotiahnutý aj administratívne a nastúpiť tak môže už v sobotňajšom zápase proti AS Trenčín. Tridsaťštyriročný kanonier má za sebou neúspešný jesenný angažmán v maďarskom Debrecíne, počas zimného prestupového obdobia si nenašiel iný klub a Slovan mu podľa slov na oficiálnom klubovom webe podáva pomocnú ruku.

„V júli minulého roka som vyhlásil, že Robo Vittek má u mňa vždy dvere otvorené a že naše cesty sa v budúcnosti snáď ešte stretnú. Deje sa tak už teraz a sme veľmi radi, že Robo je späť v Slovane. Máme spolu veľmi dobré vzťahy a rokovania o tejto zmluve boli krátke a rýchle. Dohodli sme sa na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny s možnosťou ďalšej spolupráce. Chceli sme mu pomôcť v čase, keď si hľadal nový angažmán a veríme, že pomôže aj on nám. Sľubujeme si od neho prínos správnej identity klubu, aby si hráči uvedomili, aký dres obliekajú a čo to znamená hrať za Slovan. Môže priniesť ten správny slovanistický duch a dodať do kabíny pozitívny impulz. Robo skrátka do Slovana patrí. Je výnimočný v hre chrbtom k bráne a hrá výborne pozične, pričom práve takýto typ útočníka nám momentálne chýbal. Veríme, že pomôže v kabíne i gólmi na ihrisku, aj vzhľadom na svoje bohaté skúsenosti by mohol potiahnuť mužstvo najmä v ťažších situáciách. Jeho príchod ocenil aj hlavný tréner, ktorý takéhoto hráča v tíme potreboval. Roba vítam späť v Slovane a prajem si, aby táto vzájomná spolupráca bola úspešná,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Ponuka zo Slovana ma trochu prekvapila, bolo to však veľmi príjemné prekvapenie a veľmi ma to potešilo. Dohodli sme sa veľmi rýchlo a korektne. Verím, že budem prínosom a pomôžem tímu v kabíne aj na ihrisku. Počas zimy som sa pripravoval individuálne a cítim sa dobre. Až na dve – tri nové tváre poznám v kabíne každého hráča. Slovan je môj domov a som veľmi rád, že som späť, je to moja srdcovka. Vždy som bol a aj budem belasý,“ povedal Róbert Vittek.

Rodák z Bratislavy pôsobil v štruktúrach Slovana od prípraviek. Už v osemnástich rokoch ukazoval svoje kanonierske kvality, keď najprv v sezóne 2000/2001 zaznamenal 10 gólov, o rok neskôr 14 gólov a v sezóne 2002/03 bol tretím najlepším strelcom ligy s devätnástimi gólmi. Nasledovalo pôsobenie v nemeckom Norimbergu, kde sa v sezóne 2005/06 stal so 16 gólmi piatym najlepším strelcom Bundesligy a v roku 2007 bol pri zisku Nemeckého pohára. Neskôr pôsobil vo francúzskom Lille a tureckých kluboch Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BBSK. V roku 2013 sa vrátil do Slovana, na jeseň pôsobil v spomínanom Debrecíne. Za slovenskú reprezentáciu odohral 82 zápasov a vsietil 23 gólov, na MS 2010 v JAR bol so štyrmi gólmi druhý najlepší strelec šampionátu. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia