spravy.sk spravy.sk

Zo dňa na deň skončil, dôvod nik nepozná

„Sorry, končím“ – povedal český veterán v službách Bohemiansu 1905 Tomáš Čížek a namiesto sústredenia v Turecku dobrovoľne odišiel do juniorky, ktorá sa pripravuje v pražských mrazoch. O dôvode svojho rozhodnutia mlčí.

Tri týždne pred začiatkom jarnej časti tak prišiel tím o svojho najskúsenejšieho futbalistu. Tridsaťosemročný záložník začínal kariéru v Děčíne a Jablonci, neskôr pôsobil aj v Sparte Praha a v kariére pendloval medzi Jabloncom a ruskými mužstvami. Postupne pôsobil v tímoch Rubin Kazaň, FC Moskva, Spartak Vladikavkaz a Sibir Novosibirsk. V lete 2015 podpísal zmluvu s Bohemians 1905. Je víťazom Českého pohára zo sezóny 2012/13.

Napriek svojmu pokročilejšiemu veku pôsobil na ihrisku veľmi ľahko, pribrzdilo ho možno zranenie triesla, pre ktoré sa ho rozhodol aj tréner využívať menej. „Sezónu začal v zostave, potom sa zranil. Keď sa uzdravil, povedal som mu, že ho budem využívať na dvadsať – tridsať minút. Bude mať tridsaťdeväť rokov, na celý zápas to už v lige nie je. V príprave normálne trénoval, nevidel som, že by sa dialo niečo zvláštneho,“ okomentoval pre iSport.cz prekvapivé rozhodnutie tréner Bohemiansu Miroslav Koubek.

Takto sa presadzoval Tomáš Čížek proti obrane Sparty Praha

zdroj: iSport TV

Rozlúčil sa s kabínou odlietajúcou do Turecka a zostal v priestoroch klubu. Dôvody svojho rozhodnutia neprezradil, spoluhráči to prijali s pochopením. „Nevieme, čo je za tým, ale rešpektujeme, že sa k tomu nechce vyjadrovať. Hovoril o tom s trénerom, už to nie je naša vec,“ povedal za kabínu mladík Dominik Mašek. Ani tréner ale dôvod jeho konca nepozná. „Nepovedal mi ho,“ priznal Koubek. „Neviem, čo za tým stojí a či má Tomáš nejaký nový angažmán. Rozhodnutie prišlo každopádne z jeho vôle,“ dodal tréner.

V stredu už nastúpil Čížek v drese juniorov Bohemky na prípravný zápas. Za prvý polčas sa dostal do niekoľkých šancí, vsietil gól a na jeden prihral. „Rozhovor? Nie, ďakujem. O Bohemke zatiaľ ešte nie,“ reagoval na žiadosť iSport.cz. A kedy sa chce k celej kauze vyjadriť? „To ešte neviem,“ dodal a zamieril do šatne.

Proti Jabloncu predviedol v 5. kole takúto perfektnú hlavičku

zdroj: iSport TV

Aký bude osud tohto rýchlonohého technika je otázny. Návrat do prvého mužstva však všetci považujú za prakticky vylúčený. „Povedal to jednoznačne,“ rezignovane pokrčil plecami tréner Koubek. V hre zostáva odchod do iného klubu, ale i zotrvanie v juniorke, keďže v Bohemke má hráč platnú zmluvu do konca sezóny. Na ukončenie kariéry to zatiaľ nevyzerá, ale vylúčiť sa zatiaľ nedá žiadna možnosť...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia