spravy.sk spravy.sk

Matúš Mikuš podpísal zmluvu v Podbrezovej, sníva o Európskej lige

Po odchode Pavla Šafranka do Dunajskej Stredy sa podarilo druhému tímu fortunaligovej tabuľky rýchlo dotiahnuť náhradu. Do mužstva prišiel útočník Matúš Mikuš, ktorý naposledy obliekal dres českého prvoligového klubu Bohemiansu 1905.

Bývalému mládežníckemu reprezentantovi Slovenska vypršala v pražskom tíme zmluva po jesennej časti, pokračovať v deviatom tíme tabuľky českej najvyššej súťaže ho už však nelákalo. „Bola to vzájomná dohoda s vedením, sám som cítil, že potrebujem nový impulz a nejakú zmenu. Prežil som v Bohemianse krásnych dva a pol roka, fanúšikovia boli fantastickí, prvú sezónu sa mi darilo aj gólovo, takže budem na túto anabázu spomínať len v dobrom,“ povedal pre PROFUTBAL.sk útočník Matúš Mikuš.

Zimnú prípravu odštartoval vo svojom materskom klube z Nitry, pred týždňom si to namieril do tímu z Podbrezovej, kde už stihol aj podpísať zmluvu do konca sezóny 2017/2018. „Z Nitry sa mi ozval tréner Ivan Galád, ktorý mi umožnil trénovať s nimi, kým si vybavím nový angažmán v najvyššej súťaži alebo v zahraničí. Črtalo sa toho viac, ale Podbrezová bola v jednaní najrýchlejšia a páčilo sa mi aj, fungovanie klubu,“ priblížil svoje rozhodnutie 25-ročný zakončovateľ.

Na Horehronie neprišiel do úplne neznámeho prostredia, kabína mu nebola celkom neznáma. „Už pred príchodom som bol v kontakte s Jarom Kostelným, s ktorým som hral polroka v Nitre. Pýtal som sa ho na všetko okolo klubu. Poznal som sa aj s Mišom Breznaníkom, s ktorým som sa párkrát stretol v Prahe, takže nebol žiadny problém,“ povedal Mikuš, ktorý sa ešte o konkrétnych predstavách s trénerom Fabuľom nerozprával. „Potrebujem potrénovať, nabrať kondíciu a po pár dňoch či týždňoch budeme múdrejší,“ dodal hráč so skúsenosťami z českej a rakúskej súťaže.

Hoci už dlhšie nehral na Slovensku, dianie vo Fortuna lige má zmapované. „Sledoval som, ako sa vyvíja tabuľka, aj novinky ako naposledy odstúpenie Myjavy. Základný prehľad si držím,“ povedala nová akvizícia Podbrezovej, ktorá teraz stráca na vedúcu Žilinu desať bodov a na päty jej šliape Slovan, pred ktorým má dvojbodový náskok. „Vo futbale sa môže stať všetko, ale tréner aj hráči určite pôjdu postupne od zápasu k zápasu a uvidíme, čo jar prinesie. Obhájiť jesenné druhé miesto by bolo skvelé. Osobne dúfam, že dovediem mužstvo gólmi do Európskej ligy,“ zakončil pre PROFUTBAL.sk rodák z Topoľčian.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia