spravy.sk spravy.sk

Po Šestákovi aj ďalšie posily. Poprad zbrojí na jarnú časť

V druholigovom Poprade, zdá sa, nenechávajú nič na náhodu. Vedenie klubu robí všetko pre to, aby sa Podtatranci v tejto sezóne umiestnili v najlepšej šestke, vďaka čomu by sa kvalifikovali do nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna ligy. Okrem Stanislava Šestáka posilnilo tím viacero hráčov, šepkalo sa dokonca aj o príchode skúseného tvorivého záložníka Igora Žofčáka z Michaloviec.

Popradu patrí pred poslednými dvoma marcovými zápasmi základnej časti posledná postupová pozícia, teda šiesta. Pred dobiedzajúcim Zvolenom má dvojbodový náskok, no treba dodať, že v posledných dvoch kolách narazí na súperov z popredných priečok. Najprv 19. marca privíta na svojom štadióne Lokomotívu Košice, o týždeň neskôr sa predstaví v Bardejove. Len pre porovnanie, Zvolen hostí doma Bardejov a v poslednom kole bude hrať na pôde predposledných Lipian.

Pohyby v kádri

Z exotickej Malajzie by sa mal na Slovensko vrátiť tridsaťročný útočník Jozef Kapláň, ktorý vystuží ofenzívu Popradu spolu so Stanislavom Šestákom a dobre stavaným 21-ročným českým zakončovateľom Jakubom Šašinkom z Baníka Ostrava. 

V hre je aj príchod ďalších posíl. Z Michaloviec by mohol pod Tatry zamieriť talentovaný Lukáš Tóth. Defenzívu by zasa mali vystužiť 25-ročný český obranca Jakub Hric z Českých Budějovíc a 21-ročný ukrajinský bek Oleksii Miliutin z Lipian. Aby toho nebolo málo, konkurenciu na brankárskom poste by mal zvýšiť príchod českého gólmana Pavla Rohela.

PROFUTBAL.sk kontaktoval kormidelníka FK Poprad Františka Šturmu, ktorý sa rozhovoril o zmenách v kádri, prebiehajúcej zimnej príprave, hviezdnom Stanislavovi Šestákovi, ako aj o cieľoch do druhej polovice sezóny.

Je pravda, že po Stanislavovi Šestákovi posilní Poprad aj ďalší exreprezentant Igor Žofčák?
"Nemôžem potvrdiť tieto informácie. Viac ukážu najbližšie dni. Zatiaľ Igor Žofčák nesmeruje do FK Poprad."

Počas zimy ste získali už pomerne dosť hráčov, v hre je príchod aj ďalších posíl. Sú to všetko futbalisti, ktorých ste si vybrali vy sám?
"Samozrejme, v spolupráci s vedením klubu. Niektorých chlapcov som trénoval, či už Hrica alebo Lukáša Tótha. Viacerých dobre poznám."

V úvodný deň zimnej prípravy ste avizovali omladenie kádra. Šesták a Žofčák túto požiadavku nespĺňajú...
"Ako som už povedal, Žofčák nie je témou dňa. Samozrejme, Stano Šesták nejaký vek má, ale napriek tomu má inú kvalitu ako hráči, ktorých sme tu mali. Nedá sa to porovnávať. Ale snažíme sa omladiť káder, už teraz sa dostávame s vekovým priemerom nižšie. Až keď káder uzavrieme, tak budeme vedieť presný vekový priemer tímu. Doposiaľ to bolo takmer 27 rokov, takže teraz to bude určite menej. Stiahneme to možno až o rok a pol, čo je celkom dosť."

Spôsobil príchod Stana Šestáka okamžite pozitívne reakcie v kabíne?
"Samozrejme. Je to hráč, ktorý je nielen futbalovo, ale aj ľudsky obrovským prínosom pre klub, pre mesto a celý región. Sme radi, že Stano neukončil kariéru a pokračuje v nej ďalej. Je to prínos nielen pre nás, ale pre celý slovenský futbal. Rokovali sme s ním dva mesiace. Nikam sme ho netlačili, tie rokovania boli veľmi seriózne z oboch strán. Osobne som mu vravel, nech sa rozhodne srdcom. Nech to nechá na svojom zvážení, či ešte bude vo futbale pokračovať, alebo nie. Vážime si, že si vybral náš klub. Chceme pracovať inak, ako sa tu pracovalo doposiaľ a Stano nám do toho systému po ľudskej stránke ideálne zapadá."

Hoci jarná časť odštartuje až v marci, máte už dnes vytýčené ciele do druhej polovice sezóny?
"Áno, ciele sú jasne dané. Chceli by sme potrápiť Dunajskú Stredu v Slovenskom pohári a pokúsiť sa urobiť dobrý výsledok. Druhým cieľom je postúpiť do nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna ligy. Tretím cieľom je omladiť a skvalitniť tím, čo sa nám darí. Verím, že postupne naplníme všetky ciele."

Ako je známe, finále Slovenského pohára sa odohrá v Poprade. To by bola pre váš klub čerešnička na torte...
"To ste zašli už veľmi ďaleko... Pozeráme sa na najbližšie ciele a potom si stanovíme ďalšie. Pre nás bude duel proti Dunajskej Strede nesmierne dôležitý. Veď Poprad ešte nikdy nehral vo štvrťfinále Slovenského pohára. Bude to pre nás sviatok a obrovské plus, že si môžeme zahrať takýto zápas. Pôjdeme tam s pokorou a úctou k súperovi. DAC je stabilizovaný klub, tiež buduje niečo veľké. Urobíme všetko pre to, aby sme prvoligistu potrápili."

Navyše, DAC bude mať výhodu, že Fortuna liga už bude v plnom prúde...
"To áno, ale my sme na to pripravení. Prispôsobili sme tomu zimnú prípravu. Pôjdeme na sústredenie do Turecka, kde nás preveria ťažkí súperi. V Česku rovnako. V príprave si zmeriame sily s Podbrezovou, Michalovcami či s Baníkom Ostrava. Berieme to tak, že 7. marca v Dunajskej Strede to pre nás bude prvý ostrý zápas. Následne až 19. marca odštartuje druhá liga."

Vo videorozhovore pre oficiálny web FK Poprad prezradil viac prezident klubu Roman Dvorčák, ako i samotný Stanislav Šesták:


zdroj: FK Poprad/Facebook

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia