spravy.sk spravy.sk

Kalu opúšťa Trenčín, mieri do Belgicka

Devätnásťročný nigérijský krídelník prišiel pod Čákov hrad v decembri 2015. Debut si odkrútil koncom februára 2016 v zápase proti bratislavskému Slovanu. Spolu nastúpil na 42 duelov vo všetkých súťažiach

Samuel Kalu prestúpil z AS Trenčín do belgického KAA Gent, s ktorým podpísal kontrakt na tri a pol roka. Informuje o tom úradujúci slovenský majster na svojej facebookovej stránke.

Devätnásťročný nigérijský krídelník prišiel pod Čákov hrad v decembri 2015. Debut si odkrútil koncom februára 2016 v zápase proti bratislavskému Slovanu. Spolu nastúpil na 42 duelov vo všetkých súťažiach, v ktorých zaznamenal šesť presných zásahov, z toho štyri vo Fortuna lige, jeden v Slovnaft Cup-e a jeden v predkole Ligy majstrov. K nim pridal aj osem asistencií.

Trenčínu aktuálne patrí v tabuľke najvyššej súťaže priebežná šiesta priečka, s 22-bodovou stratou na lídra zo Žiliny. Gent okupuje v tabuľke belgickej Jupiler League siedmu pozíciu, pričom na umiestnenie v top šestke, znamenajúcej účasť v skupine o titul, stráca dva body. Vo februárovom šestnásťfinále Európskej ligy 2016/2017 si zmeria sily s anglickým Tottenhamom Hotspur.

Zaujímavosťou je, že v Gente už pôsobia dvaja bývalí hráči Trenčína, dvaja Nigérijčania Moses Simon a Ibrahim Rabiu.

„Prestup ďalšieho hráča do kvalitnej belgickej ligy potvrdzuje kredit AS Trenčín na tomto trhu. Samuel Kalu odviedol od svojho príchodu do klubu kvalitnú prácu a už počas leta bol o jeho prestup záujem. Klub rozhodol v danom čase o jeho zotrvaní v Trenčíne. Dnes prišiel čas na prestup. V mužstve máme pripravených ďalších hráčov, ktorí ho časom plnohodnotne nahradia. Máme tu trojicu mladých nigérijských futbalistov a dvaja z nich hrajú na pozícii Samuela. Veríme aj v posun ďalších našich mladých hráčov, ktorí naznačili svoje možnosti. Už teraz začíname s budovaním mužstva pre ďalšiu sezónu,“ povedal pre astrencin.sk hovorca klubu Martin Galajda.

[fbpost-AS.Trencin-1349757141735562]

Foto: TASR

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia