spravy.sk spravy.sk

Mokrý sen realitou

"Tottenham má kvalitnejší káder, no Gent nikto nemôže podceňovať. Ktovie, možno sa nám podarí prekvapiť. Tottenham má veľké meno, pôjdeme do dvojzápasu s rešpektom," uzavrel Louwagie

Neuveriteľná radosť zavládla po pondelkovom žrebe šestnásťfinále Európskej ligy UEFA v tábore Gentu. Belgický tím si v úvodnom kole vyraďovacej fázy zmeria sily s anglickým Tottenhamom.

„Obávali sme sa nejakého tureckého protivníka. Mojim i prezidentovým mokrým snom bol AS Rím a Tottenham. A sen sa stal realitou. Bude to ako v Lige majstrov. Zahráme si na Ostrovoch, čo je vždy špeciálne. Je to niečo, čo chce človek aspoň raz v živote zažiť,“ neskrýval obrovskú radosť technický riaditeľ KAA Michel Louwagie.

A Gent verí, že v dvojzápase nebude len do počtu. „Dlho sme nehrali s top tímom, takže to pre nás bude novinka. Sme extrémne motivovaní. Náš kouč stále požaduje nové výzvy. Pred rokom sme boli sklamaní, keď nám žreb nedoprial anglického protivníka. Teraz to vyšlo. Tottenham má kvalitnejší káder, no Gent nikto nemôže podceňovať. Ktovie, možno sa nám podarí prekvapiť. Tottenham má veľké meno, pôjdeme do dvojzápasu s rešpektom,“ uzavrel Louwagie.

Zdroj: goal.com; foto: TASR/AP

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia