spravy.sk spravy.sk

Hamšík: S Kyjevom to nebolo ono, no všetko máme vo svojich rukách (video)

"Snažili sme sa, prišli aj strelecké pokusy, ale dnes večer to nebolo ono. Škoda zaváhania. Keby sme vyhrali, boli by sme bližšie k postupu do osemfinále Ligy majstrov," uviedol Hamšík

Marek Hamšík nebol spokojný s bezgólovým vystúpením Neapola v Lige majstrov proti Dynamu Kyjev. Ak by taliansky klub zvíťazil, vytvoril by si dobrú východiskovú pozíciu na postup do osemfinále pred záverečnými duelmi skupinovej fázy.

Hoci ani jeden z tímov nemal na trávniku územnú prevahu, Neapol bol výrazne aktívnejší v streleckej produkcii. Celkovo vyslal sedemnásť pokusov, z toho päť do priestoru brány, no neujal sa ani jeden. Hostia z Kyjeva neohrozili Pepeho Reinu ani jednou priamou strelou. "Snažili sme sa, prišli aj strelecké pokusy, ale dnes večer to nebolo ono. Škoda zaváhania. Keby sme vyhrali, boli by sme bližšie k postupu do osemfinále Ligy majstrov," uviedol na svojom oficiálnom webe Hamšík.

Neapol má po piatich kolách na konte po dve víťazstva i remízy a jednu prehru. Napriek výbornému vstupu do skupinových bojov nemusí z "béčka" postúpiť, keďže aktuálne tretí Besiktas hrá záverečné kolo na pôde Dynama Kyjev, ktoré skončí s istotou na poslednej štvrtej priečke. Ak by Besiktas vyhral, bez ohľadu na výsledok stretnutia Neapol - Benfica by postúpil. Partenopei tak čaká neľahká úloha a síce priamy súboj o osemfinále s veľkým favoritom skupiny. "Stále sme v hre o postup, všetko máme vo svojich rukách. V Lisabone musíme hrať lepšie ako v stredu večer proti Dynamu," doplnil Hamšík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia