spravy.sk spravy.sk

Sparta Praha má stále záujem o trénera Guľu

"Veľmi ma záujem Sparty teší, pretože k nej mám veľký rešpekt. Je to bez pochýb veľký klub s bohatou históriou," povedal prednedávnom Guľa

Vedenie českého klubu Sparta Praha sa naďalej zaujíma o slovenského trénera MŠK Žilina Adriána Guľu. Informoval o tom denník Sport.

Spartu po odvolaní Zdeňka Ščasného vedie z lavičky David Holoubek, "rudí" ho však berú iba ako dočasné riešenie, ktoré by mal najneskôr v zimnej prestávke nahradiť uznávaný odborník. Podľa denníka Sport je kandidátom číslo jeden kouč konkurenčného Liberca Jindřich Trpišovský, ktorého však majiteľ Slovana Ludvík Karl odmieta v rozbehnutej sezóne uvoľniť. Sparta preto stále uvažuje o Guľovi, hoci ten má so Žilinou platnú zmluvu do roku 2020, keďže ju nedávno predĺžil. Majiteľ MŠK Jozef Antošík jeho odchod spod Dubňa rázne odmietol, ani to však Pražanov neodradilo, nový športový riaditeľ českého vicemajstra Tomáš Požár zostáva podľa periodika s Guľom v kontakte.

Rodák z Novák prišiel do Žiliny v júli 2013 po pôsobení v AS Trenčín. Ešte pred predĺžením zmluvy s MŠK k ponuke Sparty povedal: "Veľmi ma záujem Sparty teší, pretože k nej mám veľký rešpekt. Je to bez pochýb veľký klub s bohatou históriou. Obrovská značka, z môjho pohľadu s veľkým potenciálom."

Podľa denníka Sparta úplne logicky opäť otvára kapitolu s názvom Guľa. "Vyplatí sa jej to minimálne pre lepšiu rokovaciu pozíciu voči Libercu. Navyše, nikde nie je povedané, že by sa na Guľovom uvoľnení nemohol sparťanský boss Daniel Křetínský napokon predsa len dohodnúť so svojím žilinským náprotivkom Jozefom Antošíkom. Obaja sa dobre poznajú zo sveta veľkého biznisu a keď budú obe strany naozaj chcieť, na vhodnej kompenzácii sa dohodnú," píše Sport.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia