spravy.sk spravy.sk

Tupta sa v Primavere blysol hetrikom proti AC Miláno

"Tieto góly znamenajú pre mňa veľmi veľa. Som šťastný, že sa mi podarilo zaznamenať hetrik proti slávnemu tímu," uviedol Tupta pre webstránku svojej zastupiteľskej spoločnosti CSM-Agency

Slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Tupta potvrdil svoj talent aj vo víkendovom zápase talianskej juniorskej súťaže Primavera. Osemnásťročný útočník sa na presvedčivom víťazstve jeho Hellasu Verona na ihrisku AC Miláno (6:2) podieľal hetrikom.

"Tieto góly znamenajú pre mňa veľmi veľa. Som šťastný, že sa mi podarilo zaznamenať hetrik proti slávnemu tímu," uviedol Tupta pre webstránku svojej zastupiteľskej spoločnosti CSM-Agency. "Zdolať AC nie je každodenná záležitosť. Milánsky tím stále patrí k špičke, do mládežníckeho futbalu dávajú veľké peniaze. Bol to skvelý duel, hrali sme to, čo sme chceli. Viete kedy dostalo AC Miláno naposledy šesť gólov? Pred piatimi rokmi od FC Barcelona," poznamenal.

Odchovanca prešovského futbalu vyhlásili za najlepšieho hráča stretnutia. Sezóna sa zatiaľ vyvíja podľa jeho predstáv. "Zatiaľ je to výborne, v troch zápasoch sme získali deväť bodov. Dúfam bude sa nám dariť aj naďalej," pokračoval Tupta. Ten verí, že sa čoskoro predstaví aj v A-tíme Hellasu. "Áčko? Trénoval som s ním, no pre svalové zranenie som vynechal veľa tréningov. Momentálne som v tíme Primavera," dodal. Proti AC Milánu skóroval aj druhý Slovák, Šimon Štefanec zaznamenal piaty gól Verony.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia