spravy.sk spravy.sk

Tupta po podpise zmluvy s Hellasom verí, že sa usadí v „áčku"

"Teším sa, že sme podpísali novú zmluvu. Verona je dobrým klubom so slušnými podmienkami. Takže už len makať a makať. Mojou prioritou je stať sa súčasťou áčka. Urobím pre to všetko," povedal Tupta

Talentovaný Ľubomír Tupta podpísal s účastníkom druhej najvyššej talianskej súťaže Hellas Verona novú štvorročnú zmluvu. Ako informovala internetová stránka jeho zastupiteľskej spoločnosti CSM Agency, 18-ročný slovenský útočník sa chce v sezóne 2016/2017 definitívne presunúť z mládežníckeho tímu Hellasu do "áčka".

Tupta prišiel do Verony vlani v auguste z iného talianskeho klubu Catania Calcio. Slovenský mládežnícky reprezentant už v minulej sezóne trénoval s A-tímom Hellasu, dokonca sa párkrát objavil aj na súpiske v súťažných zápasoch. "Sme radi, že sme sa dohodli na štvorročnej zmluve. Ľubo bude členom áčka, ktoré v nedeľu absolvuje duel Talianskeho pohára proti Crotone," uviedol pre web csm-agency.sk hráčsky agent Juraj Vengloš.

Tupta by sa rád naplno udomácnil v prvom tíme Hellasu. "Teším sa, že sme podpísali novú zmluvu. Verona je dobrým klubom so slušnými podmienkami. Takže už len makať a makať. Mojou prioritou je stať sa súčasťou áčka. Urobím pre to všetko," povedal odchovanec prešovského futbalu Tupta. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia