spravy.sk spravy.sk

Trnava sa spamätáva z vypadnutia, Karhan: Gól ako rana do srdca (video)

"Európska liga sa len začína a my už sme mimo. Čo mám k tomu povedať. Európa je vo futbale trocha ďalej ako my. Teraz sa začína tvrdý boj o to, aby sme tu mali o rok podobný zápas," povedal po zápase Miroslav Karhan

História sa nezopakovala. Aj pred piatimi rokmi, presne 4. augusta, dospel zápas trnavského Spartaka v treťom predkole Európskej ligy do penaltového rozstrelu. Zatiaľ, čo proti Levski Sofia boli spartakovci úspešnejší a mohli sa tešiť z postupu, tentoraz sa šťastena usmiala na Austriu Viedeň.

Mikovič chcel byť hrdina

"Do zápasu sme vstúpili excelentne, Tambe mal výbornú príležitosť na skórovanie, ale nepodarilo sa mu to. Súpera sme držali až do 88. minúty na dištanc, potom sme po skrumáži inkasovali a zápas šiel do predĺženia," začal hodnotenie odvetného stretnutia trnavský kapitán Mikovič, ktorý v predĺžení mohol preklopiť misky váh na domácu stranu, ale proti Almerovi sa gólovo nepresadil.

Mužom zápasu bol vo štvrtok Friesenbichler. V 71. minúte vystriedal Holzhausera a bol to práve on, kto v 88. minúte hlavičkou skóroval. Zápas napokon dospel až do pokutových kopov. V prvých štyroch sériách boli oba tímy úspešné, v piatej si Friesenbichler postavil loptu na biely bod a s prehľadom prekonal Jakubecha.

Nádej do trnavských žíl ešte mohol naspäť vliať Mikovič. "Na tréningoch väčšinou penalty kopem do pravej strany. Hlavou mi pred mojim pokusom preblesla myšlienka, aby som to dal na opačnú stranu, ale napokon som ju kopol doprava. Nebol to dobrý pokus, lopta šla v ideálnej výške pre brankára. Chcel som byť hrdinom, ale teraz ani nechcem povedať, čím som..." sypal si po zápase popol na hlavu Mikovič.

Spartak v troch predkolách Európskej ligy zaznamenal štyri víťazstvá spolu s jednou remízou a prehrou. "Proti maltskému Hibernians sme boli v pozícii favorita, čo sme aj potvrdili. Širak už bol kvalitnejší súper, hlavne v Arménsku to bol náročný zápas. V domácej odvete sme hrali po polčase bez gólov, potom trošku Arméni fyzicky odpadli a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Proti Austrii sme vo Viedni dosiahli fantastické víťazstvo a dobrý výsledok sme dlho držali aj doma. Čakali sme, že Rakúšania otvoria hru skôr, ale dlho hrali na istotu," predostrel Mikovič svoj pohľad na tohtoročné trnavské účinkovanie v pohárovej Európe.

Na keby sa nehrá

Krst ohňom zažil pred vypredaným domácim publikom Denis Horník. "Nervózny som pred každým zápasom, ale tentoraz to bolo dupľované," priznal trnavský odchovanec, ktorý pred piatimi rokmi povzbudzoval Trnavu proti Levski Sofia na severnej tribúne. Do zápasu vtedy od začiatku nastúpil Miroslav Karhan a bol aj úspešným exekútorom pokutového kopu.

{+t95193}

Dnes už začínajúci tréner nebol pochopiteľne nadšený z vypadnutia s Austriou Viedeň. "Tak ako sme sa minulý týždeň tešili z výborného výsledku, teraz smútime. Keby Tambe skóroval, zápas by sa vyvíjal určite inak, ale na keby sa nehrá. Dokázali sme eliminovať súperove silné stránky, no nedokázali využiť jeho slabiny. Nedostávali sme sa do toľkých príležitostí ako vo Viedni. Gól dve minúty pred koncom je ako rana do srdca, chlapci napriek tomu dokázali predĺženie odohrať na dobrej úrovni. Penalty sú už lotéria, stane sa, že niekedy ani tí najlepší neskórujú. Život ide ďalej, ´Miki´ sa z toho rýchlo otrasie," verí trnavský lodivod.

Účinkovanie Trnavy v pohárovej Európe zhodnotil Karhan stručne: "Európska liga sa len začína a my už sme mimo. Čo mám k tomu povedať. Európa je vo futbale trocha ďalej ako my. Teraz sa začína tvrdý boj o to, aby sme tu mali o rok podobný zápas."

Zdroj: foto TASR

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia