spravy.sk spravy.sk

Slovák Pivarník trénerom Plzne: Nebojím sa

"Viem, že letná pauza nie je dlhá a ambície sú najvyššie. Nachystáme sa v najlepších podmienkach a preveria nás silní súperi. Keby som sa bál, nemohol by som prijať túto ponuku," povedal Pivarník

Slovenský tréner Roman Pivarník už aj oficiálne prebral futbalistov Viktorie Plzeň. Úradujúci český šampión ho zlanáril z konkurenčného klubu Bohemians 1905 Praha v piatok, musel však ešte rozviazať zmluvu platnú na nasledujúci ročník. "Nezverejníme konkrétnu podobu dohody, ide o kombináciu finančnej a hráčskej kompenzácie," ozrejmil prezident Viktorie Tomáš Paclík.

S novým zamestnávateľom podpísal Pivarník kontrakt na dva roky s opciou na ďalší. V Plzni nahradil Karla Krejčího. "Vďaka tomu, že s Krejčím sme o ukončení spolupráce komunikovali dlhšie, získali sme možnosť premýšľať o jeho nástupcovi. Pivarník bol od začiatku v najužšom okruhu kandidátov a teší nás, že sme sa dohodli. Pochopiteľne, chceme obhájiť majstrovský primát a postúpiť do skupinovej fázy európskeho pohára, ideálne do Ligy majstrov. V zmluve však nie sú zakotvené žiadne športové ciele," pokračoval Paclík na oficiálnom tímovom webe.

Štyridsaťdeväťročný Pivarník koučoval mužstvo Bohemians uplynulé dve sezóny, so sebou si vezme asistenta Tomáša Truchu a trénera brankárov Martina Vaniaka. V pozíciach asistentov zároveň zostali Pavel Horváth a Zdeněk Bečka.

Bývalý šéf lavičky prešovského Tatrana sa v novom pôsobisku stretne s krajanmi Matúšom Kozáčikom, Patrikom Hrošovským, Marekom Bakošom a Michalom Ďurišom. Príprava Plzenčanov na obhajobu majstrovského titulu a púť kvalifikačnou fázou Ligy majstrov odštartuje 15. júna.

"Viktoria je najúspešnejší český klub za uplynulé roky. Túto výzvu som chcel prijať, hoci s Bohemians sa mi lúčilo ťažko. Som im vďačný, že mi vyšli v ústrety, teraz predo mnou stojí ďalšia kapitola. Prevládajú u mňa očakávania a veľká chuť do práce. Už sme prebrali konečnú predstavu o letnej príprave, hovoríme aj o zložení kádra. Najprv musím spoznať zverencov, je predčasné vyjadrovať sa k prípadným zmenám. Situáciu mierne komplikuje fakt, že v júni nám bude chýbať niekoľko reprezentantov, ale poznám ich z ligy. Tretieho predkola LM sa neobávam, disponujeme kvalitou, ktorú sa pokúsime zvýšiť. Viem, že letná pauza nie je dlhá a ambície sú najvyššie. Nachystáme sa v najlepších podmienkach a preveria nás silní súperi. Keby som sa bál, nemohol by som prijať túto ponuku," povedal Pivarník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia