spravy.sk spravy.sk

Legia neuspela ani v Bruggách, Duda: Mali sme dať aspoň jeden gól

"Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší ako prvý. Mali sme dať ale aspoň jeden gól, možno aj dva," povedal pre klubový web Duda

Futbalistom Legie Varšava sa vzdialil postup do vyraďovačky Európskej ligy UEFA 2015/2016. Vo štvrtok prehrali na ihrisku belgického Club Bruggy 0:1 a so ziskom jediného bodu sa krčia na dne tabuľky D-skupiny. Z nej si už postup vybojoval tím Mareka Hamšíka SSC Neapol.

V Bruggách sa hral vyrovnaný zápas, o ktorého osude rozhodol gól domáceho Thomasa Meuniera v 38. minúte. Za hostí odohrali celý zápas obaja slovenskí legionári - brankár Dušan Kuciak i stredopoliar Ondrej Duda. "Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší ako prvý. Mali sme dať ale aspoň jeden gól, možno aj dva," povedal pre klubový web Duda. Ten začal zápas na krídle trojčlennej ofenzívnej formácie. "V trojici sa vpredu hralo ťažko, keď sme prešli na systém 4-4-2, mali sme viac z hry."

Legia zatiaľ získala iba bod za domácu remízu s Bruggami a momentálne stráca na druhý Midtjylland päť bodov. Poľského zástupcu čakajú ešte dva duely, no postup je už iba v rovine teórie. "Ak ešte je šanca na postup, tak sa o ňu určite pobijeme. Nemôžeme vešať hlavy," zdôraznil Duda.

Club Bruggy - Legia Varšava 1:0 (1:0)
Gól: 38. Meunier
/D. KUCIAK odchytal za hostí celý zápas, O. DUDA hral celý zápas/

Por. Skupina D Zápasy Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1  Neapol 4 4 0 0 16 : 1 12
2  Midtjylland 4 2 0 2 5 : 10 6
3  Club Bruggy 4 1 1 2 3 : 9 4
4  Legia 4 0 1 3 1 : 5 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia