spravy.sk spravy.sk

V Dunajskej Strede ďalší Panamčan

Ofenzívny ľavý obranca, použiteľný aj v strede poľa, je 23-násobným reprezentantom Panamy a zahral si aj na tohtoročnom Gold Cupe, kde sa podieľal na zisku bronzovej medaily

Po Alfredovi Stephensovi posilnil Dunajskú Stredu aj ďalší futbalista z Panamy. V posledný deň letného prestupového obdobia sa klub zo Žitného ostrova dohodol na spolupráci s 24-ročným ľavým obrancom Erickom Davisom. Panamský reprezentant podpísal zmluvu na jeden rok, s opciou na ďalšie dva.

"Jakub Brašeň podáva na poste ľavého obrancu veľmi dobré a spoľahlivé výkony, ale kvôli zraneniu Szabóa nemáme na tento post alternatívu. Počas prestupového obdobia sme preto hľadali vhodné riešenie a sme veľmi radi, že sa nám na danú pozíciu podarilo získať Ericka, ktorý má napriek mladému veku už dostatok skúseností aj z medzinárodného futbalu," povedal na margo novej akvizície "žlto-modrých" tréner Tomislav Marić.

Erick Davis (narodený 31. marca 1991) je rodákom z panamského Colónu a odchovancom tamojšieho Árabe Unido. Ofenzívny ľavý obranca, použiteľný aj v strede poľa, je 23-násobným reprezentantom Panamy a zahral si aj na tohtoročnom Gold Cupe, kde sa podieľal na zisku bronzovej medaily. V Dunajskej Strede bude nosiť dres s číslom 31.

Informácie pochádzajú z webu fcdac.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia