spravy.sk spravy.sk

Valencia sa dohodla s Bragou na prestupe stopéra Aderlana Santosa

Ani jedna zo zúčastnených strán neuviedla bližšie podrobnosti. Portál Transfermarkt.com však informuje o prestupovej sume 7,5 milióna eur

Španielsky klub FC Valencia sa dohodol so Sportingom Braga na prestupe Aderlana Santosa. S brazílskym stopérom následne uzavrel päťročný kontrakt. Valencia sa v uplynulých dňoch prebojovala do skupinovej fázy tohtosezónnej edície Ligy majstrov, keď v dvojzápase play off vyradila vlaňajšieho štvrťfinalistu súťaže AS Monaco. Prišla však o defenzívnu oporu Nicolasa Otamendiho, ktorý minulý týždeň prestúpil do Manchestru City. Náhradou za neho má byť práve 26-ročný stopér Santos. "Som veľmi šťastný a poctený tým, že som podpísal kontrakt s európskym veľkoklubom. Hrať Ligu majstrov a La Ligu boli pre mňa najdôležitejšie ciele," citovala agentúra Reuters jeho slová.

Ani jedna zo zúčastnených strán neuviedla bližšie podrobnosti. Portál Transfermarkt.com však informuje o prestupovej sume 7,5 milióna eur. Valencia sa v H-skupine Ligy majstrov 2015/2016 stretne so Zenitom Petrohrad, Olympique Lyon a belgickým Gentom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia