spravy.sk spravy.sk

Ostojič spomína na Košice v dobrom, o návrate VSS medzi elitu nepochybuje

"Podľa mňa sa na sto percent vrátia do prvej ligy. Košice majú ,napriek tým zmenám, stále veľmi kvalitný káder a bez problémov si vybojujú postup," je presvedčený bývalý stopér východniarov

Ivan Ostojič sa za štyri roky vypracoval na jednu z opôr MFK Košice (dnes už FC VSS). Po nečakaných čistkách v klube však metropolu východu opustil spolu s hráčmi ako Bašista, Novák, Kavka, Skvašík či Sekulič. V exkluzívnom rozhovore pre profutbal.sk dvadsaťšesťročný stopér priznal, že na klub nikdy nebude spomínať v zlom.

Od vášho nečakaného ukončenia zmluvy v Košiciach už uplynul nejaký čas. Ako to s vami momentálne vyzerá?
"V súčasnosti sa pripravujem na novú sezónu, trénujem s jedným kondičným trénerom, aby som bol fit, keď sa dohodnem na spolupráci s nejakým klubom. Bol som v kontakte s jedným klubom z Kazachstanu, vyzeralo to, že sa dohodneme, no nakoniec to padlo."

Na Slovensku ste si vybudovali veľmi dobré meno. Je v hre možnosť, že vás v budúcnosti uvidíme vo Fortuna lige?
"Teraz sa radšej zaoberám zahraničím. No na druhej strane, musím priznať, že na Slovensku sa mi veľmi páči. Na vašu krajinu mám krásne spomienky, stále tam mám množstvo priateľov, hrá sa tam dobrý futbal. Takže určite nezavrhujem možnosť, že by som zostal na Slovensku. Mám nejaké ponuky, no zatiaľ nič konkrétnejšie, stále rokujeme. Verím, že v krátkom čase sa to dorieši."

{+T71069}

Váš bývalý spoluhráč a dobrý priateľ Boris Sekulič nedávno prestúpil do bratislavského Slovana, kde je dnes kapitánom Marko Milinkovič. Čo vy na to? Neťahal vás Boris so sebou?
"Čo sa týka Borisa, som šťastný aj za neho, pretože je to veľmi dobrý a kvalitný futbalista. Zaslúžil si takýto prestup. No a či ma neťahal? No mohol by, nemal by som s tým problém (smiech)."

Odchod hráčov Ostojič, Sekulič a predovšetkým Bašista, Novák, Kavka či Skvašík z MFK Košice bol pomerne dosť medializovaný. Momentálne, až na spomenutého Sekuliča, ani jeden z vás nemá angažmán. Neľutujete takto spätne svoje rozhodnutie?
"Samozrejme, že je mi to ľúto, veď v klube som pôsobil štyri roky a zažil som tam množstvo pekných chvíľ. Situácia však bola taká, aká bola. Všetko už bolo povedané. S vedením klubu som sa korektne dohodol, rozišli sme sa v dobrom. Všetci hráči, ktorí odišli, sú vynikajúci futbalisti a ja nepochybujem o tom, že čoskoro si nájdu dobrý klub."

Dlhuje vám košický klub stále nejaké peniaze?
"Áno, ešte stále mi niečo dlhujú, no stanovili sme si dátum, do ktorého mi to majú vyplatiť. Verím, že to splnia."

{+T68042}

Kazí ten zlý záver v Košiciach vaše spomienky na klub, mesto či krajinu?
"Neberiem to tak. Ja budem na Košice stále spomínať v dobrom. Bola tam skvelá partia, mám tam množstvo kamarátov, s ktorými budem v kontakte celý život. A možno si s niektorými ešte niekedy znovu zahráme v jednom tíme."

Napriek tomu, že Košice budú účinkovať len v druhej lige, na veľký výpredaj to zatiaľ nevyzerá. Predali Pačindu, no získali Hovančíka s Karašom. Neprekvapili vás tieto transfery?
"Musím priznať, že som bol prekvapený, keď som si prečítal, že do klubu sa vrátili Karaš a Hovančík. Osud to zariadil tak, že po krátkom čase sú znovu v Košiciach. Čo sa týka "Pačiho", dalo sa očakávať, že odíde. Držím mu palce, aby hrával a aby sa mu darilo."

{+T67258}

Dokonale poznáte silu košického mužstva. Má podľa vás kvality na to, aby sa hneď po prvom roku vrátilo naspäť do najvyššej súťaže?
"Podľa mňa sa na sto percent vrátia do prvej ligy. Košice majú, napriek tým zmenám, stále veľmi kvalitný káder a bez problémov si vybojujú postup."

Klub po sezóne zmenil názov na FC VSS Košice, automaticky prišla aj zmena loga. Páči sa vám?
"Áno, viem o všetkých zmenách. Logo sa mi veľmi páči, dokonca viac, než to predošlé."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia