spravy.sk spravy.sk

Greško zavesil kopačky na klinec: Je čas na niečo nové

"Pravdepodobne zostanem pri futbale. Dostal som konkrétnu ponuku od vedenia Podbrezovej. Všetko je vo fáze rokovaní, uvidíme, čo prinesú najbližšie dni," naznačil rodák z Tajova

Bývalý slovenský reprezentant Vratislav Greško oznámil definitívne ukončenie kariéry. Prezradil to v štúdiu RTVS po víťaznom kvalifikačnom zápase Slovenska s Macedónskom (2:1).

Naposledy hráč nováčika Fortuna ligy z Podbrezovej sa s profesionálnym futbalom lúči vo veku 37 rokov. "Boli to krásne roky, no je čas na niečo nové," rozhovoril sa sympatický ľavý bek, ktorý s kariérou začínal v Banskej Bystrici. Následne si dobré meno vybudoval v bratislavskom Interi, odkiaľ putoval do zahraničia. Postupne si na seba obliekal dresy Bayeru Leverkusen, Interu Miláno, Parmy, Blackburnu Rovers či 1. FC Norimberg. Od roku 2011 hral v spomenutej Podbrezovej.

{+T74543}

"Čo sa týka budúcnosti, pravdepodobne zostanem pri futbale. Dostal som konkrétnu ponuku od vedenia Podbrezovej. Všetko je vo fáze rokovaní, uvidíme, čo prinesú najbližšie dni," naznačil rodák z Tajova. Na otázku, ktorý moment z bohatej kariéry mu najviac utkvel v pamäti, v rýchlosti odpovedal: "Takých je viac, ťažko vypichnúť iba jeden. Hral som v Nemecku, v Anglicku i v Taliansku. Sníval som o tom, šiel som za svojim cieľom. Toto odporúčam všetkým mladým chlapcom, nech idú za svojimi snami. Musia tomu všetko podriadiť. Rád spomínam, samozrejme, na mojich bývalých spoluhráčov ako Ronaldo, Zanetti, Toldo či Di Biagio. Takisto na domáci európsky šampionát do 21 rokov. Je toho strašne veľa. Za to všetko vďačím trénerom a predovšetkým rodine, ktorá je pre mňa tým najdôležitejším."

"Škoda, že Vraťo nevydržal ešte aspoň dva roky, mohol odovzdávať tie svoje skúsenosti mladším hráčom. Verím, že zostane pri futbale. Ako hráč bol skutočne dobrý. Prajem mu veľa úspechov na funkcionárskom poli," povedal na adresu Greška jeho bývalý kormidelník Dušan Radolský.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia