spravy.sk spravy.sk

České Budějovice povedie tréner Cipro

Ciprovou úlohou v Budějoviciach bude zachrániť klub pred zostupom do nižšej súťaže. Dynamu patrí so ziskom osemnástich bodov v šestnásťčlennej tabuľke aktuálne štrnásta priečka

Staronovým trénerom Dynama České Budějovice sa stal František Cipro. Skúsený kouč nahradil vo funkcii Luboša Urbana, ktorého vedenie klubu odvolalo minulý týždeň. Ciprovým asistentom bude bývalý budějovický obranca David Horejš. O zmenách v štrnástom tíme najvyššej českej súťaže informoval portál idnes.cz.

Pre Cipra to bude už tretí budějovický angažmán, keď na juhu Čiech predtým pôsobil ako tréner v obdobiach rokov 2005 až 2007 a potom 2011 až 2012. V klube navyše v 50-tych rokoch minulého storočia začal svoju profesionálnu hráčsku kariéru.

"Priznám sa, že rozhodovanie bolo veľmi ťažké. Veľkú úlohu zohral fakt, že tu bývam, klub poznám. Ekonomické dôvody za tým neboli," uviedol Cipro. Šesťdesiatsedemročný kouč má v 258 zápasoch v samostatnej najvyššej súťaži bilanciu 120 výhier, 49 remíz a 89 prehier. Okrem Dynama viedol aj Slaviu Praha, Teplice, Plzeň, Brno, trénoval aj v Rakúsku a na Cypre. Najväčší doterajší úspech v kariére kormidelníka dosiahol na lavičke Slavie, ktorú v roku 1996 najskôr priviedol k majstrovskému titulu a potom aj do semifinále Pohára UEFA.

Ciprovou úlohou v Budějoviciach bude zachrániť klub pred zostupom do nižšej súťaže. Dynamu patrí so ziskom osemnástich bodov v šestnásťčlennej tabuľke aktuálne štrnásta priečka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia