spravy.sk spravy.sk

Halenár si prezul kopačky a stal sa rekordérom slovenskej najvyššej súťaže

"Chalani vedeli, že mám rekord na dosah a dnes odviedli výbornú robotu, keď mi loptu naservírovali priamo pred prázdnu bránku. Som rád, že som pomohol tímu. Určite to spolu trochu oslávime," prezradil šťastný rekordér

Koncom apríla sa kanonier Juraj Halenár dotiahol na najlepšieho strelca najvyššej slovenskej súťaže Róberta Semeníka. V súboji s Ružomberkom strelil svoj 120. gól, no veľkú radosť nemal, keďže jeho tím vtedy Liptákom podľahol. V košickom Čermeli sa rodák z Trnavy na čele tohto poradia osamostatnil, v nedeľu strelil dva góly a s kapitánskou páskou na ramene doviedol svoj tím k víťazstvu.

Juraj Halenár priznáva, že čakanie na rekord bolo pre neho náročné. Hoci sa už vyrovnal Róbertovi Semeníkovi, túžil sa od neho odpútať a definitívne sa stať najlepším strelcom v najvyššej domácej súťaži. "V poslednej dobe už toho bolo na mňa priveľa, stále som čakal na ten rekordný gól. V prvom aj v druhom kole nového ročníka som trafil žrď, nechcelo to tam padnúť," priznáva 31-ročný ofenzívny univerzál a následne prezradil, čo mu v súboji s Košicami pomohlo: "Cez polčas som sa prezul, pretože som už mal nervy na tie staré kopačky. Dal som si nové a konečne to vyšlo."

{+T63498}

Spoluhráči skúseného futbalistu takisto dobre vedeli, že historický okamih sa blíži, zbytočne však na svojho kolegu nevyvíjali tlak. V Košiciach mu pripravili dve superšance, ktoré už Halenár jednoducho nemohol nepremeniť. Pri prvom góle odviedol skvelú prácu Marko Milinkovič, pri druhom Pavel Fořt. "Chalani vedeli, že mám rekord na dosah a dnes odviedli výbornú robotu, keď mi loptu naservírovali priamo pred prázdnu bránku. Som rád, že som pomohol tímu. Ako som povedal, v poslednej dobe som mal akýsi psychický blok. Narodil sa mi syn, takže toho asi bolo na mňa po psychickej stránke priveľa. Preto som šťastný, že mi to tam padlo. Určite to spolu trochu oslávime."

{+T71727}

Hráči "belasých" sa po víťaznom zápase v Košiciach zhodli, že "východniari" majú na to, aby sa vyhli bojom o záchranu. Juraj Halenár však poznamenal, že ich štýl hry je príliš ľahko čitateľný. "Neprekvapili nás. Už štvrtý či piaty vzájomný zápas hrali to isté. Stále iba nakopávajú loptu na vysokých hráčov. My sme vedeli, čo budú hrať. Naši stopéri to skvele všetko vyriešili. Je super, že niektorí hráči si oddýchli a tí, čo nastúpili, predviedli dobrý výkon," dodal na záver rekordér najvyššej slovenskej súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia