spravy.sk spravy.sk

Lásik: Protiútoky by mali byť našou zbraňou

"Súper bude veľmi kvalitný a treba sa na neho pripraviť omnoho lepšie ako na Walesanov," uvedomuje si Richard Lásik

Pred hráčmi slovenského zástupcu v Lige majstrov stojí veľká výzva. Moldavský majster Šerif Tiraspoľ síce nie je súper zvučného mena, no ide o veľmi dobre zabezpečený klub, ktorý má jasné ambície – postúpiť ďalej. Tlak verejnosti na „belasých“ je teda nemalý, veď moldavského šampióna pozná iba málokto. Na druhej strane ale ide o rivala, ktorý disponuje značnou kvalitou.

U nás je to asi vždy tak, že keď sa postúpi, tak sa povie, že to bola povinnosť a ak sa vypadne, tak prichádzajú otázky, že čo to vôbec bolo za súpera. O to sa nebojím. Súper bude veľmi kvalitný a treba sa na neho pripraviť omnoho lepšie ako na Walesanov. Musíme sa sústrediť na to, aby sme neinkasovali, pretože ak dostaneme doma gól, bude to veľmi ťažké,“ uvedomuje si Richard Lásik.

Čo teda o moldavskom Tiraspole možno povedať? Už na prvý pohľad je zrejmé, že domácich hráčov je v klube ako šafranu.

Hrajú veľmi útočne, a preto sa dá hrať na rýchle protiútoky. To treba využiť. Keď idú do zakončenia aj šiesti – siedmi hráči, vzadu nechávajú medzery. Zrejme toto je spôsob ako súpera poraziť. Majú množstvo Juhoameričanov a taký bude zrejme aj ich herný prejav,“ domnieva sa letná posila bratislavského Slovana.

Už druhý týždeň si „belasí“ preložili zápas. Na jednej strane by tak mali byť oddýchnutí a zregenerovaní, na druhej strane ale možno vypadli z tempa.

Mne osobne jeden zápas za týždeň vyhovuje. Ak sa hrá dlho raz do týždňa a zrazu je zápasov raz toľko, môže sa na hráčoch prejaviť únava,“ vraví Lásik a podobne to vníma aj jeho spoluhráč Karol Mészáros: „Je pravda, že v Anglicku sa hrá dvojzápasovo každý týždeň. Určite by nám zápas navyše neuškodil a zvládli by sme ho. Teraz však máme viac času na prípravu a môžeme sa plne sústrediť iba na tento mimoriadne dôležitý súboj.“

Nuž a ako slovanisti využili ponúknutý čas? „Poctivo sme sa pripravovali, mali sme tréningové jednotky, v sobotu dokonca dve. Teraz nás čaká video a analýza súpera. Takticky sme sa pripravovali na Tiraspoľ celý týždeň,“ objasnil Mészáros.

Pred súbojom s The New Saints sa tréner František Straka mierne ponosoval na poskytnuté videozáznamy od súpera. Je to teraz lepšie?

Videá boli v trošku horšej kvalite, no aj napriek tomu máme dostatok materiálov na to, aby sme si súpera naštudovali. Čaká nás to ešte aj na hoteli a ja verím, že taktiku Tiraspoľu budeme mať prečítanú,“ povedal Richard Lásik.

V súvislosti s nepriaznivou situáciou na Ukrajine je možné rozmýšľať aj nad bezpečnosťou v Moldavsku. Ide o podobne prorusky naladený región, nepokoje v ňom ale našťastie zatiaľ neprepukli.

Nad takýmito vecami sa nechceme ani zamýšľať, hoci každému je jasné ako to na Ukrajine vyzerá. Verím, že všetko bude úplne v poriadku a budeme sa môcť sústrediť iba na futbal. Keď je pred vami tak dôležitý zápas, nič iné ako tento duel neriešite,“ dodal Karol Mészáros.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia