spravy.sk spravy.sk

Tréner Slovana má jasno: Favoritom je súper

"Ak by sme hrali na Tehelnom poli, povedal by som, že určite príde oveľa viac ľudí. Teraz môžem iba dúfať, že fanúšikovia preklenú nenávisť voči Pasienkom a prídu nás podporiť," hovorí František Straka

Bratislavský Slovan stojí pred druhou výzvou v tohtoročnej edícii Ligy majstrov. Po vyradení waleského šampióna sa Bratislavčania postavia proti moldavskému Šerif-u Tiraspoľ.

Snažili sme sa o tomto súperovi dozvedieť čo najviac. Ja si ešte pamätám rok 2010, keď hrali na Slavii, no odvtedy je to úplne iné mužstvo. Každopádne, už vtedy ukázali veľkú kvalitu. Káder majú z celého sveta a my vieme, že nás nečaká nič ľahké,“ povedal na predzápasovej tlačovej konferencii tréner Slovana František Straka.

Čo platilo na waleský The New Saints na moldavského majstra zrejme platiť nebude. Dá sa predpokladať, že pôjde o diametrálne odlišného súpera.

Je dôležité, aby sme predviedli organizovanú a disciplinovanú hru. Musíme to zvládnuť najmä po taktickej stránke. Súper bude mnoho útočiť, no to má aj svoje riziká. Až zápas ukáže, čo nás čaká,“ vraví bratislavský lodivod.

{+T73527}

Už po postupe Slovana do tretieho predkola Ligy majstrov sa hovorilo o tom, že aj v ďalšej fáze bude favoritom. Kouč „belasých“ má ale odlišný názor.

„Hneď ako som sa dozvedel proti komu budeme hrať som povedal, že súper je jednoznačným favoritom. Je to tím, ktorý hrá v o Európu každý rok. My silu Tiraspoľu rešpektujeme, ale nebojíme sa ho. Dúfam, že nás nebudú brať až tak vážne, čo sa ľahko môže stať,“ znejú Strakove slová.

V druhom predkole predviedli Bratislavčania nie práve najkrajší futbal. Postúpili však a o to im šlo. Fanúšikov však zrejme zatiaľ nepresvedčili.

V prvom dvojzápase sme boli pod obrovským tlakom, aby sme to zvládli a postúpili. Aj teraz chceme vyhrať, ale už je to úplne iné. My už môžeme iba získať a veľmi chceme zvíťaziť. Bude očakávať, že chlapci nastúpia do zápasu s odhodlaním a so srdcom,“ velí Straka.

Slovanisti si odložili pred Walesanmi ligový boj s Trenčínom, teraz zas meranie síl s Trnavou. Nevyhovovalo by hráčom odohrať dva zápasy za týždeň?

„Myslím si, že chlapci majú takéto anglické týždne radi. Týždeň na prípravu môže byť výhoda i nevýhoda. Mne osobne by vôbec nevadilo, ak by sa hral cez víkend aj ligový duel,“ vraví tréner úradujúceho slovenského majstra.

{+T73530}

Zo zdravotných dôvodov nenastúpili v druhom predkole viacerí hráči. S niektorými to ani teraz nevyzerá ružovo.

„Cez týždeň sme mali nejaké problémy, ale verím, že všetci budú v poriadku. Týka sa to Marka Milinkoviča, Soumaha, či Jablonského. Ani proti Moldavcom nemôžeme rátať s Vittekom, ani Gorositom,“ ozrejmil zdravotný stav kádra František Straka.

Prvé vystúpenie Slovana v Lige majstrov prilákalo viac ako päťtisíc duší. Teraz chystá vedenie klubu veľkú akciu a dúfa, že počty sa ešte zvýšia.

„Či to tak  bude, to naozaj neviem. Ak by sme hrali na Tehelnom poli, povedal by som, že určite príde oveľa viac ľudí. Teraz môžem iba dúfať, že fanúšikovia preklenú nenávisť voči Pasienkom a prídu nás podporiť. Potrebujeme ich,“ vyzýva divákov český lodivod bratislavského mančaftu.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia