spravy.sk spravy.sk

Vittek hráčom sezóny 2013/2014, Mintál top futbalistom za dvadsať rokov

"Veľmi ma to potešilo. Moja vďaka patrí Slovanu, hráčom, trénerom. Bez nich by som tu nebol," radoval sa z víťazstva Vittek

Útočník ŠK Slovan Bratislava Róbert Vittek získal v piatok v rámci ankety "Jedenástka Corgoň ligy 2013/2014" ocenenie pre najlepšieho hráča uplynulej sezóny.

"Priznám sa, že do tohto týždňa som ani netušil, že nejaké takéto vyhlásenie bude. Samozrejme, na druhej strane ma to veľmi potešilo. Moja vďaka patrí Slovanu, hráčom, trénerom. Bez nich by som tu nebol," povedal Vittek.

V kategórii najlepší tréner sa z víťazstva tešila dvojica Jozef Valovič (ŠK Slovan Bratislava) - Radoslav Látal (MFK Košice). Valovič priviedol v uplynulej sezóne CL "belasých" k ôsmemu slovenskému titulu. Látal prevzal mužstvo Košíc po Jaroslavovi Galkovi a obsadil s ním piate miesto. "Som rád, že sa Slovanu napokon podarilo získať titul, určite ma teší aj toto ocenenie, je to však zásluha celého mužstva a klubu. Myslím, že sme naozaj dobre pracovali, aj keď na záver sme mali nejaké výpadky. Verím, že do budúcej sezóny sa ešte zlepšíme," skonštatoval Valovič.

Na základe fanúšikovského hlasovania boli v piatok vyhlásené i výsledky o najlepšieho hráča a najlepšieho trénera dvadsaťročia. Ocenenia si odniesli Marek Mintál, resp. bývalý reprezentačný kormidelník Vladimír Weiss. "Ďakujem za toto ocenenie. Za tie roky v slovenskej lige som stretol mnoho skvelých futbalistov. Bola to pre mňa nesmierna pocta hrať s takými hráčmi či proti nim. A to, že ocenenie skončilo v mojich rukách, ma nesmierne teší. Obrovská vďaka patrí ľuďom a trénerom, ktorí mi ukázali smer," uviedol Mintál.

Počas galavečera na lodi River's Club v Bratislave vyhlásili aj najlepšiu jedenástku 21. ročníka najvyššej slovenskej súťaže, do ktorej sa prebojovali zástupcovia piatich klubov. Najväčšie zastúpenie v podobe piatich hráčov má práve majstrovský Slovan. Elitná zostava tak dostala konečnú podobu: Darko Tofiloski (MFK Košice) - Mamadou Bagayoko (ŠK Slovan Bratislava), Peter Kleščík (AS Trenčín), Nicolas Gorosito (ŠK Slovan Bratislava), Boris Sekulič (MFK Košice) - Gino van Kessel (AS Trenčín), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava), Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava) - Róbert Vittek (ŠK Slovan Bratislava), Juraj Piroska (FK Senica)

Za Objav sezóny určili hlasujúci stredopoliara FK Dukla Banská Bystrica Martina Chriena.

{+T73116}

O víťazoch ankety rozhodovalo dvadsať futbalových odborníkov - tréneri tímov slovenskej najvyššej súťaže, prezident ÚLK Dušan Tittel, riaditeľ súťaží ÚLK Dušan Huňady, reprezentačný tréner Ján Kozák, jeho asistent Štefan Tarkovič, technický riaditeľ SFZ Ján Greguš, kouč reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád, člen Výkonného výboru SFZ Milan Lešický a predseda technicko-metodickej komisie SFZ Ladislav Borbély.

Počas slávnostného večera predstavili aj jedenástku dvadsaťročia (1993/1994 - 2012/2013), o jej zložení rozhodli v hlasovaní futbaloví priaznivci: Miroslav König - Ladislav Pecko, Dušan Tittel, Stanislav Varga, Vladimír Kinder - Samuel Slovák, Miroslav Karhan, Ján Kozák ml., Marek Ujlaky - Marek Mintál, Szilárd Németh.

Výsledky ankety ÚLK - Najlepší v Corgoň lige 2013/2014:

Jedenástka roka: Darko Tofiloski (MFK Košice) - Mamadou Bagayoko (ŠK Slovan Bratislava), Peter Kleščík (AS Trenčín), Nicolas Gorosito (ŠK Slovan Bratislava), Boris Sekulič (MFK Košice) - Gino van Kessel (AS Trenčín), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava), Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava) - Róbert Vittek (ŠK Slovan Bratislava), Juraj Piroska (FK Senica)

Najlepší tréner: Jozef Valovič (ŠK Slovan Bratislava), Radoslav Látal (MFK Košice)

Najlepší hráč: Róbert Vittek (ŠK Slovan Bratislava)

Objav sezóny: Martin Chrien (FK Dukla Banská Bystrica)

Fanúšikovská anketa "11-ka dvadsaťročia (1993/1994 - 2012/2013)":

Miroslav König - Ladislav Pecko, Dušan Tittel, Stanislav Varga, Vladimír Kinder - Samuel Slovák, Miroslav Karhan, Ján Kozák ml., Marek Ujlaky - Marek Mintál, Szilárd Németh

Najlepší tréner: Vladimír Weiss

Najlepší hráč: Marek Mintál

Cena Vladimíra Hriňáka: Richard Trutz

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia