spravy.sk spravy.sk

Kladrubského chcú České Budějovice, späť ho však láka aj Slovan

O služby bývalého hráča ŠK Slovan Bratislava Jiřího Kladrubského prejavil záujem nováčik Gambrinus ligy Dynamo České Budějovice. Hoci mu v tíme "belasých" vypršala zmluva, Slovan sa zapojil do boja o jeho opätovné získanie

O služby bývalého hráča ŠK Slovan Bratislava Jiřího Kladrubského prejavil záujem nováčik Gambrinus ligy Dynamo České Budějovice. Hoci mu v tíme "belasých" vypršala zmluva, Slovan sa zapojil do boja o jeho opätovné získanie.

Skúsený stredopoliar Kladrubský by sa v prípade dohody s Českými Budějovicami vrátil do mesta, v ktorom s futbalom začínal. Záujem o jeho služby však opäť prejavil aj úradujúci slovenský majster Slovan, situáciu navyše komplikuje hráčov zdravotný stav. "Bol by pre nás veľkou posilou. Je to odchovanec a k nášmu klubu má určite veľmi blízko. Situácia je taká, že je momentálne bez zmluvy a zároveň po operácii kolena. Čakajú ho ešte tri týždne rekonvalescencie. Opäť sa mu však ozval jeho bývalý zamestnávateľ Slovan Bratislava a tomu dokážeme len veľmi ťažko konkurovať," uviedol pre portál gambrinusliga.cz športový manažér budějovického klubu Martin Vozábal. Na skúške v tíme nováčika najvyššej českej súťaže je aj Matej Podstavek z Banskej Bystrice.

Dvadsaťosemročný Kladrubský pôsobil v Českých Budějoviciach ako člen A-tímu od roku 2003. O štyri roky neskôr zamieril do Sparty Praha a v roku 2011 sa sťahoval do Slovana Bratislava, s ktorým získal dva tituly majstra SR.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia