spravy.sk spravy.sk

Luis Suárez predĺžil zmluvu s Liverpoolom

"Som nadšený, že som sa dohodol na novej spolupráci s Liverpoolom a upísal som sa klubu na dlhšie obdobie," uviedol pre www.liverpoolfc.com 26- ročný uruguajský útočník

Elitný kanonier FC Liverpool Luis Suárez predĺžil zmluvu s klubom z Anfield Road. Informuje o tom oficiálna internetová stránka "The Reds", ale nezverejnila detaily kontraktu. Špecifikovala len, že ide dlhodobú zmluvu.

"Som nadšený, že som sa dohodol na novej spolupráci s Liverpoolom a upísal som sa klubu na dlhšie obdobie," uviedol pre www.liverpoolfc.com 26- ročný uruguajský útočník.

Luis Suárez prišiel na Anfield v januári 2011 z holandského Ajaxu Amsterdam a označujú ho za jedného z najlepších zakončovateľov na svete. V aktuálnej sezóne dal v jedenástich zápasoch Premier League sedemnásť gólov a je na čele poradia kanonierov.

"V kádri Liverpoolu je niekoľko výnimočných hráčov, tím sa neustále vyvíja a napreduje. Verím, že naplníme ambície a získame nejaké trofeje, pričom Liverpool bude hrať pekný futbal. Môj osobný cieľ je dosiahnuť tento stav čo najskôr," doplnil Suárez, ktorý na začiatku sezóny pauzoval pre exemplárny desaťzápasový trest za uhryznutie protihráča z FC Chelsea Branislava Ivanoviča do ramena.

V lete sa špekulovalo o odchode Juhoameričana do Realu Madrid, ale vedenie LFC mu neumožnilo prestup. Luis Suárez spočiatku trucoval, no napokon je šťastný, že zostal pri rieke Mersey. "Od fanúšikov Liverpoolu som dostal obrovskú podporu a to ovplyvnilo moje rozhodnutie predĺžiť spoluprácu. Som hrdý, že ich môžem reprezentovať. Vždy, keď si obliekam klubový dres, myslím na nich a na to, aby som odviedol maximum. Máme výnimočný vzťah, oni ma milujú a ja milujem ich. Azda spolu dosiahneme vytúžené méty," vyhlásil obávaný ostrostrelec.

"Luis je talent svetovej extratriedy. Pre dosiahnutie našich cieľov je podpis zmluvy s ním kľúčový. Najzaujímavejšie a najvzrušujúcejšie je, že má stále len 26 rokov a najlepšie obdobie pred sebou. Teraz vieme, že uvidíme rozvoj jeho potenciálu v našom drese," nešetril slovami chvály waleský tréner osemnásťnásobného anglického šampióna Brendan Rodgers.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia