spravy.sk spravy.sk

Spartak sa posilnil v defenzíve, odchádza Vyskočil

Zadák Damir Mirvič prichádza z tímu belgického druholigistu RCS Visé. Tridsaťročný rodák z Foče predtým hrával za KSV Roeselare a prvoligový Gent, kam prišiel z FK Sarajevo

V kádri corgoňligistu Spartaka Trnava sa udiali dve zmeny. "Bíli andeli" angažovali stopéra s koreňmi z Bosny a Hercegoviny Damira Mirviča. Z klubu, naopak, odchádza do Českých Budějovíc Martin Vyskočil.

Zadák Damir Mirvič prichádza z tímu belgického druholigistu RCS Visé. Tridsaťročný rodák z Foče (nar. 30. novembra 1982) predtým hrával za KSV Roeselare a {+r62960}prvoligový Gent, kam prišiel z FK Sarajevo.

V krajine Beneluxu nazbieral viac ako sto súťažných štartov. S Trnavou sa dohodol na spolupráci do konca jesennej časti.

"Dali sme si tento čas, aby nás dovtedy presvedčil o svojich kvalitách. Má ambíciu dostať sa do bosnianskej reprezentácie, z druhej ligy je tam však cesta pre neho zarúbaná. Uvítal teda možnosť hrať za Spartak. Ak s ním bude vládnuť spokojnosť, v zime predĺžime spoluprácu," uviedol generálny manažér Spartaka Dušan Keketi.

Miesto v kádri prepustil Mirvičovi ofenzívny stredopoliar Martin Vyskočil. Do konca aktuálnej sezóny bude hosťovať v Českých Budějoviciach. Putuje za trénerom Pavlom Hoftychom, bývalým koučom "andelov". Juhočechom pomôže v boji o návrat do Gambrinus ligy.

"Prestupové obdobie sa končí, no nevylučujeme, že do mužstva príde ešte záložník alebo útočník. Vo výhľade máme dvoch futbalistov zo zahraničia," uviedol PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia