spravy.sk spravy.sk

Pavol Farkaš na ročné hosťovanie do druholigovej Ternany

"Pavol Farkaš nedávno predĺžil zmluvu s Chievom do júna 2016, ale odišiel na ročné hosťovanie do Ternany, ktorá tiež získala 50 percent práv na hráča," spresnil hráčov agent Michal Holeščák

Taliansky druholigový klub Ternana Calcio získal slovenského obrancu Pavla Farkaša od účastníka Serie A Chieva Verona. Dvadsaťosemročný stopér prichádza na juh Umbrie na ročné hosťovanie s opciou. Informovala o tom oficiálna stránka tímu z mesta Terni.

Rodák z Vrábeľ absolvoval v minulej sezóne v drese Chieva štyri ligové stretnutia, pričom dvakrát figuroval v základnej zostave. Farkaš sa stal druhým{+r61147} Slovákom v tíme Ternany. Minulý týždeň potvrdil klub príchod slovenského reprezentanta do osemnásť rokov Martina Valjenta z druholigového MFK Dubnica nad Váhom. "Pavol Farkaš nedávno predĺžil zmluvu s Chievom do júna 2016, ale odišiel na ročné hosťovanie do Ternany, ktorá tiež získala 50 percent práv na hráča a zvyšnú polovicu práv môže odkúpiť od Verony. S tým však, prirodzene, musí súhlasiť aj samotný futbalista," spresnil pre agentúru SITA hráčov agent Michal Holeščák zo spoločnosti HMP-Sport Management.

Pavol Farkaš pôsobil vo svoje kariére aj v Rumunsku, keď hrával tri a pol roka za FC Vaslui. Má skúsenosti s Ligou majstrov aj Európskou ligou UEFA. Na Slovensku pôsobil v Petržalke a Nitre. Spoľahlivý stredný obranca má na konte aj jeden štart za slovenskú reprezentáciu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia