spravy.sk spravy.sk

Uroš Matič: Slovensko si zaslúži trénera ako Kozák

"Nuž nemám slovenské občianstvo, takže pozvánku do reprezentácie zatiaľ nemôžem očakávať," zasmial sa Uroš Matič v rozhovore pre profutbal.sk

Štvrtkové zasadnutie Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu prinieslo odvolanie reprezentačnej trénerskej dvojice Stanislav Griga - Michal Hipp a prezident zväzu Ján Kováčik už dostal mandát na rokovanie s novým trénerom. Nahlas sa hovorí o tom, že ním bude Ján Kozák starší, ktorý už priznal, že má o pozíciu záujem.

"Slovensko by si podľa mňa zaslúžilo mať takého trénera, ako je Kozák. Do reprezentácie určite prinesie kvalitu," povedal v krátkom rozhovore pre profutbal.sk Uroš {+r62273,150x189}Matič, ktorého Kozák vychoval v MFK Košice. Keďže Slovensko nedávno "angažovalo" aj Karima Guédého a Davida Depetrisa, pričom sa uvažovalo aj o Markovi Milinkovičovi, ďalším z radu by teoreticky mohol byť práve Matič.

"Nuž nemám slovenské občianstvo, takže pozvánku do reprezentácie zatiaľ nemôžem očakávať. Ale na Slovensku som bol dosť dlho a po stránke občianstva by nemal byť problém," zasmial sa 23-ročný rodák zo srbského Šabacu, ktorý vzápätí reagoval aj na hypotetickú otázku, či by túto ponuku akceptoval: "Tak ako pre každého, aj pre mňa by bola česť hrať za reprezentáciu."

Momentálne však Uroš Matič myslí najmä na blížiace sa pôsobenie v Benfice Lisabon. "Tieto dni trávim doma v Srbsku a individuálne sa pripravujem na povinnosti, ktoré ma čakajú v Lisabone," dodal mladší brat Nemanju, ktorý si už v kádri slávneho portugalského klubu vybojoval pevné miesto.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia