spravy.sk spravy.sk

Hoftych končí v Trnave, mieri na lavičku Č. Budějovíc

Pavel Hoftych: "Vo štvrtok mám stretnutie so zástupcami Č. Budějovíc. Osobne nevidím nič, čo by bránilo môjmu príchodu do tohto klubu"

Český odborník Pavel Hoftych odchádza z corgoňligového tímu FC Spartak Trnava, v ktorom pracoval v rôznych funkciách: najskôr ako tréner, neskôr v pozícii manažéra pre zahraničné styky a bol aj členom predstavenstva.

"V pondelok som jednému z majiteľov trnavského klubu Vladimírovi Poórovi oznámil, že končím. Ako hlavný dôvod som uviedol, že sa chcem vrátiť k trénovaniu. Dohodli sme sa korektne, pán Poór to prijal. Potešili ma slová, že do Spartaka sa môžem kedykoľvek vrátiť a mám tu dvere otvorené,"{+r55076,150x100} skonštatoval v stredu napoludnie pre agentúru SITA P. Hoftych, ktorý by mal zasadnúť na lavičku Českých Budějovíc. Spomenutý juhočeský tím pod vedením kouča Pavla Švantnera už pred víkendovou derniérou s určitosťou zostúpil z Gambrinus ligy a v nastávajúcom ročníku bude SK Dynamo účinkovať iba v druhej najvyššej súťaži. "Teraz ste ma zastihli ešte v Trnave, kde odovzdávam agendu. Vo štvrtok mám stretnutie so zástupcami Č. Budějovíc. Osobne nevidím nič, čo by bránilo môjmu príchodu do tohto klubu," poznamenal P. Hoftych.

Štyridsaťšesťročný rodák z Ústí nad Labem (nar. 9. mája 1967) po príchode v lete 2011 bol kormidelníkom Trnavy a mužstvo priviedol k výbornému druhému miestu v najvyššej domácej súťaži a k účasti v treťom predkole Európskej ligy UEFA. V uplynulej sezóne 2012/2013 však po novembrovej prehre 0:6 v Trenčíne v sedemnástom kole skončil na lavičke "andelov", ale následne akceptoval ponuku zostať naďalej pracovať v štruktúrach trnavského klubu v manažérskej pozícii. "V živote tiež platí - raz je niečo čierne, inokedy biele. Aj moja prvá sezóna v Spartaku bola výborná, druhá už nie. Vždy som sa však snažil odviesť maximum," uviedol Pavel Hoftych a doplnil: "Jedna kapitola sa skončila, onedlho začnem ďalšiu. Určite sa mi však odchádza lepšie, keď sa Trnava zachránila medzi slovenskou elitou, ako keby zostúpila do druhej ligy. Som rád, že som mohol pôsobiť v Spartaku, nabral som skúsenosti vo viacerých smeroch."

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia