spravy.sk spravy.sk

Freiburgu sa rozsypal útok, lúči sa aj Jendrišek

Erik Jendrišek sa predstavil iba v deviatich bundesligových súbojoch (spolu 304 minút) bez streleckého zápisu

Kariéra slovenského futbalistu Erika Jendrišeka už nebude spätá s dresom nemeckého Sport-Club Freiburg. Dvadsaťšesťročný útočník či krajný stredopoliar pôsobil v bádensko-württemberskom klube od januára 2011, keď tam prestúpil z konkurenčného Schalke 04.

{+r63717}V uplynulej sezóne toho však aj vinou zdravotných problémov veľa nenahral, predstavil sa iba v deviatich bundesligových súbojoch (spolu 304 minút) bez streleckého zápisu. V uplynulom ročníku sa v rovnakom tíme lepšie darilo naturalizovanému Slovákovi Karimovi Guédému: odohral 974 minút a strelil jeden gól.

Freiburgu, ktorý obsadil v tabuľke piate miesto a v nasledujúcom ročníku sa predstaví v Európskej lige UEFA, sa však rozsypal celý útok. Okrem Jendrišeka sa porúčajú Max Kruse, Daniel Caligiuri, Jan Rosenthal, Johannes Flum a Ezequiel Calvente, ktorí sa dovedna postarali o 21 zo 45 gólov mužstva.

"Celá naša ofenzíva je fuč. Teraz musíme začleniť do tímu nových hráčov," uviedol na bundesligovom webe tréner SC Christian Streich.

Jendrišek nastúpil počas kariéry v I. bundeslige dovedna na 48 stretnutí, v ktorých strelil dva góly. Pôsobil aj v Kaiserslauterne, Hannoveri a na Slovensku v Ružomberku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia